پشتیبانی از «گوگل پلی گیمز» در سیستم عامل iOS متوقف شد

تردیدی وجود ندارد که گوگل از اپل متنفر نیست و حتی روابط دوستانه ای بین مدیران این دو غول تجاری جهان برقرار است؛ اما در هر صورت شرکت های تکنولوژیک گاهی اوقات مجبورند تصمیماتی بگیرند که از جدایی کاربران پلتفرم های رقیب حکایت می کنند.

کمپانی ساکن مانتن ویو ساعاتی پیش طی عنوان برخی از تغییرات و سیاست های جدیدش اعلام کرد خدمات سرویس «گوگل پلی گیمز» رسماً برای کاربران سیستم عامل iOS متوقف خواهد شد و دیگر پشتیبانی نمی گردد.

علت این کار «تعداد بسیار کم کاربران» و «عدم استفاده کافی» از آن عنوان شده است؛ به عبارت دیگر این رخداد تصمیمی بدون تفکر و بررسی بازخوردها نبوده و گوگل مدت زیادی در این رابطه تحقیق کرده است.

گفتنی است در ادامه این ماجرا شرکت تحت مدیریت ساندار پیچای نسخه آینده «کیت توسعه نرم افزاری» موبایلش نیز از iOS پشتیبانی نمی کند و نسخه های فعلی نیز دیگر آپدیت نخواهند شد.

در سوی مقابل سرویس های Gift و Request و Quest گوگل پلی گیمز نیز به خاطر استقبال کم به طور کامل (حتی در اندروید) متوقف خواهند شد. هرچند فرصتی 12 ماهه به توسعه دهندگان داده می شود تا همخوانی بازی های خود با این سرویس ها را قطع نمایند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟