طرح مفهومی آیفون 8 به یادگار نخستین موبایل اپل

طرح مفهومی آیفون 8 به یادگار نخستین موبایل اپل

این روزها بازار طراحی کانسپت و مدل های مفهومی برای آیفون ۸ حسابی داغ است؛ همه از نمایشگری بدون حاشیه و حتی نامرئی، بدنه ای خوش تراش و به طور کلی طراحی منحصر به فرد و مدرن سخن می گویند، اما این کانسپت جدید به سراغ المان دیگری رفته است: نوستالژی!

۱۰ سال پیش نخستین آیفون روانه بازار شد و تقریباً اغلب تحلیلگران بر این باورند که اپل قصد دارد به همین مناسبت طراحی ویژه ای از موبایل جدیدش را روانه بازار کند. ایده ای که الهام بخش این کانسپت برای بازگشت به طراحی اولین آیفون شده است.

صفحه نمایش تقریباً تمام سطح رویی این آیفون ۸ را پوشانده و بدنه پشتی به وضوح تداعی کننده طراحی اولین موبایل اپل است. تصاویر پس زمینه ی نوستالژیک دلقک ماهی ها نیز خودنمایی می کند و سنسور اثر انگشت در بطن نمایشگر جایگذاری شده است.

احتمال دارد اپل به مناسب تولد ۱۰ سالگی آیفون، به طراحی مشابهی از نخستین موبایلش روی بیاورد

همانطور که پیش تر بارها ذکر شد، اپل به راحتی فرصت آن را دارد تا از تکنولوژی های موجود برای تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر بهره ببرد؛ مسئله ای که نصیب گلکسی اس ۸ سامسونگ نشد تا مجبور باشد از همان سنسور فیزیکی در پشت بدنه استفاده نماید.

از طرفی قبلاً هم شنیده شده بود که احتمال دارد اپل به مناسب تولد ۱۰ سالگی آیفون، به طراحی مشابهی از نخستین موبایلش روی بیاورد. پس اگر این اتفاق بیافتد، احتمالاً با این شمایل روبرو خواهیم بود:

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato