ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

8 میلیون دلار؛ جریمه متقلبین در بازی های ویدیویی

رمزهای معروف در بازی هایی مثل جی تی ای یا مکس پین را به یاد دارید؟ خب، آن دوران گذشته و حالا بازی های ویدیویی تمرکز بالایی روی بخش آنلاین داشته و رقابت همزمان با ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰

رمزهای معروف در بازی هایی مثل جی تی ای یا مکس پین را به یاد دارید؟ خب، آن دوران گذشته و حالا بازی های ویدیویی تمرکز بالایی روی بخش آنلاین داشته و رقابت همزمان با سایر بازیکنان از گوشه کنار دنیا، اولویت بسیاری از شرکت های بازی سازی شده است.

اوورواچ، یکی از شایسته ترین بازی های سال گذشته، میلیون ها بازیکن روی سه پلتفرم پی سی، پلی استیشن 4 و اکس باکس وان دارد که هر روز با یکدیگر جدالی برابر را تجربه می کنند. اما اگر شخصی بخواهد این جدال را نابرابر کند چطور؟ اصلا حرکت قشنگی نیست.

شرکت بلیزارد، سازنده بازی پرطرفدار اوورواچ اخیرا موفق شد تا از شرکتی آلمانی که نرم افزارهای تقلب برای بازی هایش ساخته غرامتی 8.6 میلیون دلاری بگیرد. شرکت آلمانی Bossland GMBH در دادگاهی که جلسه نهایی آن روز گذشته در کالیفرنیا برگزار شد، به اتهام ساخت تقلب برای بازی های اوورواچ، ورلد آو وارکرفت و دیگر عناوین بلیزارد، حالا باید رقمی سنگین را به شرکت آمریکایی بلیزارد بپردازد.

این شرکت آلمانی ابتدا از فعالیت های خود دفاع کرد اما در زمان مقرر برای دادگاه، هیچ وکیلی حاضر نشد و در نتیجه پرونده بدون حضور محکوم برگزار و رای نیز صادر شد. طبق رای دادگاه، شرکت باس لند در 42 هزار و 818 مورد با ساخت بات هایی متقلب، به حقوق بلیزارد تجاوز و از سیستم ضد تقلب گذر کرده تا بدون آگاهی توسعه دهندگان، بازی را دست کاری کند و کدهای دستکاری شده را نیز به فروش برساند.

بلیزارد یک بار دیگر نیز از باس لند بابت ساخت تقلب برای بازی Heroes of the Storm شکایت کرده بود اما این شکایت در دادگاه های آلمان پیگیری شد و بلیزارد شکست خورد. در حال حاضر، باس لند حق فروش هیچگونه نرم افزار به منظور تقلب در ایالات متحده آمریکا را ندارد و باید تمام هزینه های وکلا، دادگاه و ضرر و زیان بلیزارد را نیز بپردازد.

بات های متقلب هنوز هم برای دانلود در دسترس هستند اما اگر فکر تقلب به سرتان زده باید یادآورد کنیم که بلیزارد بدون هیچگونه رحم و بخششی، متقلبین را برای همیشه محروم می کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • pine
    pine | ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

    خیلی هم عالی.

مطالب پیشنهادی