آلفابت در مقابل همه؛ عملکرد ماشین های خودران ویمو با فاصله زیاد از رقبا بهتر است

آلفابت در مقابل همه؛ عملکرد ماشین های خودران ویمو با فاصله زیاد از رقبا بهتر است

تردیدی وجود ندارد که برنامه های سیستم تازه نفس اتومبیل های خودران اوبر به کار و توسعه بسیار بیشتری نیاز دارند، اما شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که وضعیت عملکرد این شرکت در قیاس با رقبا چگونه است.

اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیای ایالت متحده آمریکا اخیراً اطلاعات و آماری از وضعیت اتومبیل های خودران منتشر کرده که نشان از فاصله قابل توجه و بسیار زیاد آلفابت (ویمو) با دیگر فعالان دارد.

بر این اساس بهترین معیار برای سنجش کیفیت ماشین های خودران این است که هر چند وقت یک بار نیاز می شود یک انسان در فعالیت سیستم هوشمند دخالت کرده و عیوب احتمالی و انحرافات را تصحیح نماید.

عملکرد اتومبیل های خودران آلفابت بیش از ۵۰۰۰ برابر بهتر از ماشین های اوبر است

آمار نشان می دهد وسایل نقلیه خودران اوبر به طور متوسط هر ۱.۶ کیلومتر به دخالت انسان نیاز پیدا می کنند که آماری تقریباً فاجعه بار محسوب می شود. این در حالی است که خودروهای گوگل تقریباً هر ۸۲۵۲ کیلومتر یک بار با اتفاق مشابهی روبرو می شوند.

البته نباید ناگفته بماند که ماشین های خودران اوبر تاکنون حدود ۳۲ هزار کیلومتر تجربه آزمایشی دارند، اما ویمو تجربه ای معادل با یک میلیون کیلومتر در کارنامه اش ثبت کرده است. گفتنی است نیسان، مرسدس، ب ام و، تسلا، اوتو و دیگران نیز به صورتی متعادل در میانه های جداول آماری قرار دارند.

آنجه واضح به نظر می رسد این است که مشکلات و حواشی پیرامون کمپانی اوبر و مدیر عاملش یعنی تراویس کالانیک، در روند توسعه و پیشرفت بخش مورد بحث اختلال زیادی ایجاد کرده است. چندی پیش خود شرکت آلفابت دادخواستی برای جلوگیری از توسعه اتومبیل های خودران اوبر نیز تنظیم کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato