کوالکام با شکایت متقابل پاسخ اقدام قضایی اپل را داد

اوایل سال جاری میلادی بود که شرکت اپل در سه شکایت مجزا کوالکام را متهم به گران فروشی در واگذاری گواهی، سو استفاده از موقعیت تجاری و عدم وصول طلب ۱۴۵ میلیون دلاری کرد. حال خبر رسیده که شرکت کوالکام علاوه بر رد اتهامات بالا، در اقدامی متقابل از اپل شکایت کرده است.

شکایت تازه کوالکام چهار محور اصلی را شامل می شود:

  • نقض و تحریف قراردادهای مابین دو شرکت و مذاکرات انجام گرفته بین آنها
  • دخالت و ایجاد اختلال در توافق های طولانی مدت واگذاری گواهی استفاده از تکنولوژی های کوالکام با شرکت های سخت افزاری تولید کننده آیفون ها و آیپدها
  • تحریک رگولاتوری ها در کشورهای مختلف دنیا بر علیه کوالکام با تحریف واقعیت ها و ادعاهای دروغین
  • عدم استفاده تعمدی از تمام قابلیت های مودم های کوالکام به کار رفته در آیفون 7 برای عقب نماندن محصول مشابه برند رقیب
  • تهدید کوالکام برای جلوگیری از برگزاری عمومی مقایسه های فنی میان آیفون های مجهز به مودم های این شرکت با دیگر آیفون ها

اگر به یاد داشته باشی، سال قبل و پس از عرضه آیفون 7 مشخص شد که حداکثر سرعت انتقال دیتا در آیفون های مجهز به مودم X12 کوالکام برابر با ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه بوده است، در حالی که اپل با محدود کردن این سرعت به ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه تلاش کرد فاصله میان حداکثر سرعت مودم اینتل به کار رفته در دیگر آیفون ها با محصول کوالکام را از بین ببرد. مسئله ای که بعدها مورد تایید خود اپل نیز قرار گرفت.

چیپ ساز مطرح آمریکا در شکایت خود، برای آسیب وارد شده به وجهه اش درخواست غرامت کرده است. ضمن این که شرکت مذکور خواهان آن است که اپل به توافقات دوجانبه پایبند بماند و در قراردادهای بین کوالکام و شرکت های سخت افزاری تولید کننده آیفون ها دخالت نکند.

Mobit

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟