سفر در زمان؛ دسترسی به مجموعه ای از اپلیکیشن های دهه 1980 مکینتاش

سفر در زمان؛ دسترسی به مجموعه ای از اپلیکیشن های دهه 1980 مکینتاش

«بایگانی اینترنت» نام کتابخانه ای که بدون هیچ چشمداشتی اقدام به انتشار میلیون ها کتاب، فیلم، نرم افزار، موسیقی و غیره می کند. حال اخیراً کاربران توانسته اند بکاپ هایی از یک مجموعه را در آن بیابند که برای بسیاری از کسانی که سال های نوجوانی و جوانی خود را در دهه ۱۹۸۰ میلادی گذرانده اند، بسیار جالب توجه است.

این مجموعه، برخی از برنامه های شبیه سازی شده مکینتاش از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۹ را در خود جای داده است

مجموعه مورد اشاره شامل یک کالکشن کامل از اپلیکیشن های مکینتاش است که در مرورگر شما به راحتی قابل اجرا هستند. این کتابخانه نرم افزاری، برنامه های شبیه سازی شده مکینتاش از سال ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۹ را در خود جای داده که می تواند دوز بسیار بالایی از نوستالژی را به روح و روان بسیاری از افرادی که با این کامپیوترها بزرگ شده اند، تزریق کند.

گفتنی است در مجموعه مورد اشاره بسیاری از بازی های مشهور نظیر Dark Castle، Space Invaders و Lode Runner حضور دارند و حتی اپلیکیشن های دسکتاپی مانند MacWrite و MacPaint را هم می توان در آن یافت. یکی از نکات قابل توجه هم این است که برای هر نرم افزار، توضیحات مناسبی نیز درج شده است.

لازم به ذکر است دسکتاپ مکینتاش نخستین در نوع خود نبوده اما با این حال دسکتاپ را به طیف عظیمی از کاربران معرفی کرد که نگاه کردن و کار کردن دوباره با آنها شبیه به یک تجربه لذت بخش است. ممکن است اجرای آنها متفاوت باشد اما محتوای آنها کاملاً آشناست و باز کردن هر کدام از آنها مانند ایجاد یک پورتال به سوی گذشته است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato