امکان خرید آسان کیت های تشخیص HIV در دانشگاه های چین مهیا شد

امکان خرید آسان کیت های تشخیص HIV در دانشگاه های چین مهیا شد

امکان خرید آسان کیت های تشخیص HIV در دانشگاه های چین مهیا شد

HIV یکی از خطرناک ترین ویروس هاییست که در چند دهه گذشته گریبانگیر بشریت شده و دانشمندان هنوز راهی برای درمان آن نیافته اند. از آنجایی که پیش گیری بهترین راه برای جلوگیری از گسترش آن است، اخیراً یکی از دانشگاه های شمال شرق چین، در دستگاه های فروش خودکار خود و در کنار محصولاتی چون نودل ها و کنسروها، کیت های تشخیص ابتلا به ایدز را برای استفاده دانشجویان عرضه می کند.

دانشگاه پزشکی هاربین واقع در استان هیلونگ‌جیانگ، به عنوان دومین دانشگاه در این منطقه است که اقدام به فروش کیت های تشخیص ایدز از طریق دستگاه های مذکور کرده.

تاکنون نه دستگاه فروش خودکار دارای کیت تشخیص ابتلا به ایدز در دانشگاه های چین نصب شده اند
گفتنی است این اقدام دانشگاه در راستای فعالیت های مقدماتی سازمان چینی STD و CASAPC برای جلوگیری از شیوع ایدز صورت گرفته که تاکنون نه عدد از دستگاه های فروش خودکار ویژه را در پنج دانشگاه نصب کرده اند.

دانشجویان می توانند با پرداخت مبلغ ۴.۳۵ دلار نسبت به خرید این کیت ها اقدام کنند که تقریباً ده برابر کمتر از متوسط قیمت آن در بازار است. آنها می بایست کمی از ادرار خود را در محفظه مخصوص کیت ریخته و آن را به کارکنان CASAPC تحویل دهند و سپس نتیجه آن را از طریق وبسایت و با وارد کردن یک کد منحصر بفرد، مشاهده کنند.

لازم به ذکر است شیوع HIV در چین پایین بوده و بر اساس اعلام منابع رسمی، حدود ۶۵۴ هزار نفر در این کشور مبتلا به ایدز هستند. با این حال اکثراً جمعیت جوان در معرض خطر ابتلا قرار دارند و تحقیقات اخیر نیز نشان می دهند که در سال گذشته حدود ۲۳۲۰ دانشجو به ایدز مبتلا شده اند که نسبت به سال ۲۰۱۰ رشدی چهار برابری را نشان می دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل