ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل و بهبود الگوریتم های جستجوی خود با هدف مبارزه با اخبار کذب

ابزار جستجوی گوگل اخیراً مهمان برخی بهبودها در الگوریتم خود بوده که با هدف مبارزه با اخبار کذب صورت گرفته و همچنین در کنار آن گوگل از دو قابلیت جدید رونمایی کرده که به کاربران ...

ابزار جستجوی گوگل اخیراً مهمان برخی بهبودها در الگوریتم خود بوده که با هدف مبارزه با اخبار کذب صورت گرفته و همچنین در کنار آن گوگل از دو قابلیت جدید رونمایی کرده که به کاربران امکان ثبت بازخورد در رابطه با نتایج به نمایش درآمده برای عبارات جستجو شده را می دهد.

گفتنی است طبق آمار و ارقام ارائه شده، روزانه حدود 0.25 درصد از نتایج جستجوها به مطالب زننده، غلط و یا نامربوط ختم می شود و گوگل هم اکنون در نظر دارد برای مبارزه با مشاهده این نتایج، از کاربران و سیستم رتبه دهی آنها بهره ببرد.

لازم به ذکر است خط مشی سیستم جدید رتبه دهی بر پایه مبارزه با مطالب زننده و کذب بوده و گوگل عنوان کرده که بازخوردهای ثبت شده به صورت مستقیم روی رتبه بندی نتایج جستجو تأثیر نمی گذارد بلکه به آنها کمک می کند تا الگوریتم خود را بر پایه نظرات ثبت شده تغییر داده و با آنها وفق دهند.

همچنین باید اشاره کرد که سیستم جدید ثبت بازخورد کاربران به آنها کمک می کند تا به سادگی هرچه تمام نظرات خود را در مورد مطالبی با محتوای غیر اخلاقی و یا نادرست ثبت کنند.

علاوه بر آن ابزار معرفی شده توسط گوگل به کاربران امکان ثبت فیدبک را هم برای نتایج جستجو و هم برای عبارت های پیش بینی شده می دهد و افراد از این طریق می توانند نتایجی که به هر دلیلی نادرست یا نامربوط هستند را گزارش دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی