تقریبا 2 میلیون دیوایس اندرویدی توسط بد افزار FalseGuide در خطر هستند

تقریبا 2 میلیون دیوایس اندرویدی توسط بد افزار FalseGuide در خطر هستند

سازندگان موبایل های اندرویدی هر ماه با ارائه پچ های امنیتی، کاربران را از در امان بودن دستگاه هایشان مطمئن می سازند اما گویا این اقدام کافی نیست. گوگل اخیرا اعتراف کرده که نیمی از دستگاه های اندرویدی فعال، در سال ۲۰۱۶ آپدیت امنیتی ماهانه را دریافت نمی کردند که این مسئله می تواند برای سیستم عاملی چون اندروید بسیار نگران کننده باشد.

با این حال، اپلیکیشن های مخرب هم راهی دیگر برای به خطر افتادن دستگاه هستند. در سال ۲۰۱۵، بیش از ۲.۱ میلیون دیوایس این اپلیکیشن ها را دانلود کرده اند. حالا هم مشخص شده که گویا اپلیکیشن های بیشتری حاوی یک بد افزار با نام FalseGuide هستند.

فالس گاید دستگاه شما را تبدیل به عضوی از یک بات نت می کند. یک بات نت نیز در واقع گروهی از دستگاه هایی است که توسط هکرها و بدون اطلاع کاربر کنترل می شوند.

۵ اپلیکیشن توسعه یافته توسط فردی به نام Anatoly Khmelenko و بیش از ۴۰ اپلیکیشن مخصوص راهنمای بازی به این بد افزار مجهز شده اند و به محض نصب شدن روی دستگاه شما، ایجاد مشکل می کنند.

پیش بینی شده که تقریبا حدود ۵۰۰ هزار تا ۱.۸ میلیون دستگاه ممکن است به این بدافزار آلوده شده باشند. با این حال، از مجموع ۴۹ اپلیکیشن آلوده، ۲۸ اپلیکیشن کمتر از ۱۰ دانلود و ۷ اپ دیگر نیز حتی یک بار هم دانلود نشده اند.

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato