ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

منوی استارت جدید ویندوز ۱۰
تکنولوژی

گزارش مالی مایکروسافت؛ ویندوز و اکس باکس سربلند، سرفس و موبایل رو به افول

مایکروسافت طی سه ماهه ابتدایی سال 2017 (برابر با فصل سوم سال مالی 2017 این شرکت)، درآمدی 22.1 میلیارد دلاری کسب کرده که سود خالص شرکت از این میزان، 4.8 میلیارد دلار بوده. درآمد و ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰

مایکروسافت طی سه ماهه ابتدایی سال 2017 (برابر با فصل سوم سال مالی 2017 این شرکت)، درآمدی 22.1 میلیارد دلاری کسب کرده که سود خالص شرکت از این میزان، 4.8 میلیارد دلار بوده. درآمد و سود حاصل، هر دو نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته رشد داشته اند و محصولات ابری و بخش آفیس نیز کمک شایانی به این رشد درآمد کرده اند.

جای تعجب نیست که درآمد بخش سرفس کاهش یافته. مایکروسافت محصولات سری سرفس پرو و سرفس بوک را چندان ارتقا نداده و همین مسئله سبب شده تا درآمد این بخش 26 درصد کاهش یافته و به 831 میلیون دلار برسد.

درآمد بخش ویندوز نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته

برخلاف سرفس اما، گویا ویندوز در حال سر بلند کردن و بالا آمدن است. درآمد بخش ویندوز نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته و محصولات تبلیغاتی ویندوز و سرویس های ابری نیز 6 درصد رشد را تجربه کرده اند. مایکروسافت در مورد بخش موبایل خود حرفی نمی زند اما این بخش هم سقوطی 730 میلیون دلاری را به خود دیده.

این اولین بار است که لینکداین جزو نتایج نهایی به حساب می اید. لینکداین موفق شده تا مجموعا 975 میلیون دلار از درآمد کلی مایکروسافت را تشکیل دهد. ردموندی ها حالا باید روی هزینه های اجرایی متمرکز شوند تا ثابت کنند که خرید لینکداین اشتباه نبوده.

مثل همیشه، بخش آفیس و سرویس های ابری وضعیت مناسبی دارند و با افزایش 7 درصدی و 15 درصدی در بخش تبلیغاتی و مصرف کنندگان، جایگاه خوبی به دست آورده اند. مایکروسافت حالا 26.2 میلیون مشترک آفیس 365 دارد. تجهیزات سرور و محصولات مبتنی بر سرورهای ابری نیز 15 درصد رشد کرده اند که Azure به تنهایی، 93 درصد از کل آن را شکل داده.

در بخش کنسول و بازی، مایکروسافت با اکس باکس یک رشد 7 درصدی را تجربه می کند. این شرکت اما خبری از میزان کنسول های فروخته شده در بازار نمی دهد و تنها می دانیم که درآمد کل مایکروسافت از بخش بازی 4 درصد افزایش یافته. البته تعداد کاربران فعال اکس باکس وان هم امسال 13 درصد بیشتر شده.

با مجموع درآمد 8.83 میلیارد دلاری، برند اکس باکس درآمد عملیاتی 2.09 میلیارد دلاری را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی