ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دو سال حبس، تاوان حملات هکر 20 ساله انگلیسی به سونی و مایکروسافت

«آدام ماد» هکر 20 ساله انگلیسی به جرم راه اندازی کسب و کار غیرقانونی از طریق هک کامپیوتری و به تبع آن، ایجاد بحران های بین المللی به دو سال حبس محکوم شد. او زمانی ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰

«آدام ماد» هکر 20 ساله انگلیسی به جرم راه اندازی کسب و کار غیرقانونی از طریق هک کامپیوتری و به تبع آن، ایجاد بحران های بین المللی به دو سال حبس محکوم شد. او زمانی که 16 سال بیشتر نداشت، برنامه «تیتانیوم استرسر» (Titanium Stresser) را توسعه داد که از طریق آن، بیش از 1.7 میلیون حمله روی وب سایت هایی از جمله ماینکرفت، اکس باکس لایو، مایکروسافت و تیم اسپیک (TeamSpeak) ترتیب داده شده است.

«ماد» از فروش این برنامه به تبهکاران اینترنتی مبلغی در حدود 400 هزار پوند درآمد کسب کرده. «مایکل توپولسکی» قاضی پرونده می گوید اقدامات خرابکارانه «ماد» در سرتاسر دنیا، از گرینلد تا نیوزیلند، و از روسیه تا چین مشاهده شده. طبق اطلاعات به دست آمده، او در بازه زمانی دسامبر 2013 تا مارس 2015، 596 مورد حمله توزیع شده محروم سازی از سرویس (DDoS) را روی بیش از 181 آدرس آی پی انجام داده.

شرکت سازنده بازی RuneScape بیش از 6 میلیون پوند برای محافظت در برابر حملات DDoS این هکر هزینه کرده است.

شبکه های دانشگاهی محل تحصیل «ماد» نیز از اقدامات مخرب او در امان نبوده اند و در سال 2014 هک شبکه دانشگاهی باعث از کار افتادن سامانه های مراکز معتبری همچون کمبریج و اسکس شد. همچنین بیش از 112 هزار کاربر از برنامه نفوذ توسعه یافته توسط «ماد» برای هک بیش از 666 هزار آدرس آی پی استفاده کرده اند. بازی RuneScape یکی از اهداف اصلی حملات این کاربران بوده که با بیش از 25 هزار مورد حمله، هزینه ای 6 میلیون پوندی را روی دست شرکت سازنده گذاشته است.

گفتنیست طبق اظهارات کارشناسان، «ماد» به سندرم آسپرگر مبتلاست و هیچگاه با هدف کسب درآمد به اقدمات خرابکارانه خود نپرداخته، بلکه بیشتر به دنبال کسب موقعیتی مناسب در جوامع آنلاین گیمینگ و نفوذگری بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (14 مورد)
 • Sasan
  Sasan | ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

  کاش توانایی های هکشو به سوی ساخت یه اپ خوب برای مردم می کرد و بجای دو سال حبس دو سال ازش تقدیر می شد

 • ‌شکور حسین
  ‌شکور حسین | ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

  شبیه 20 سالگیای منه
  که سرم از آستین لباس میومد بیرون
  بجا این که از گردنش بیاد بیرون ?

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی