ایلان ماسک: دو سال دیگر می توانید پشت فرمان تسلا بخوابید

امروزه بسیاری از ابعاد شخصیتی، بلندپروازی ها و شیوه های مدیریتی ایلان ماسک برای همگان آشکار شده است. این نابغه ثروتمند که نبوغ و ثروتش را در راه پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی های جدید صرف می کند، در سال 2003 به همراه جمعی از دوستان خود کمپانی تسلا را بنیانگذاری کرد.

حال با گذشت 14 سال از آن زمان، خودروهای الکتریکی تسلا به یک چالش بسیار بزرگ برای خودروسازان با سابقه و معروف تبدیل شده اند. دلیل این امر را می توان بهره گیری از پیشرانه های سبز و فناوری های پیشرفته از جمله سامانه رانندگی خودکار موسوم به اتوپایلوت دانست که در اتومبیل های برقی این شرکت به کار گرفته می شوند.

موفقیت های تسلا به نوعی سایر خودروسازان را نیز تحت تاثیر قرار داده و آنها نیز به سمت تکنولوژی خودران گرایش پیدا کرده اند؛ طوری که در اکثر نمایشگاه های برگزار شده اخیر، کانسپت هایی با این فناوری ارایه شده اند.

از زمان ظهور سیستم اتوپایلوت، کمپانی تسلا همواره در تکاپو بوده تا قابلیت ها و هوش مصنوعی آن را به مراحل بالاتر ارتقا دهد. اگر چه به دلیل چند سانحه برخی کارشناسان توانایی های این سیستم را زیر سوال برده اند، اما افراد زیادی نیز وجود دارند که با استفاده درست از آن در مسیرهای توصیه شده تجربه کم نظیری را بدست آورده اند.

خودروهای تسلا هنگام طی مسیر مدام به جمع آوری و ارسال اطلاعات به مرکز اصلی می پردازند، به همین جهت این کمپانی اکنون صاحب داده ها و تجربه های بسیار ارزشمندی درباره فناوری خودران است. حال چه استفاده ای می توان از این داده ها نمود؟

ایلان ماسک در اظهار نظری جدید گفته که تا دو سال آینده شما قادر خواهید بود هنگام رفت و آمدهای روزانه، زمانی را برای استراحت و خواب در داخل اتومبیل شخصی خود اختصاص دهید.

از این گفته آقای ماسک می توان برداشت کرد که تا آن زمان فناوری خودران به اندازه ای پیشرفت خواهد کرد که خواهد توانست کنترل خودرو را به طور کامل در اختیار بگیرد.

اگر چه شاید این زمان مثلا دو سال و 264 روز به طول بیانجامد، اما مشخص است که ما بسیار به دوران اتومبیل های خودران نزدیک شده ایم و در آینده نه چندان دور، مجلات تخصصی حوزه خودرو به مقایسه اینکه خواب در کدام یک از این خودروها راحت تر است، خواهند پرداخت!

ناگفته نماند سیستم سخت افزاری اتوپایلوت 2 که در خودروهای کنونی تسلا نصب شده، از قابلیت رانندگی تمام خودکار پشتیبانی می کند و منتظر ارایه یک آپدیت نرم افزاری برای دستیابی به این توانایی خارق العاده است.

مطالب مرتبط

خرید یک خط تولید رباتیک در آلمان توسط تسلا

کمپانی خبرساز تسلا در جدیدترین اقدام خود تصمیم به خریداری یک شرکت آلمانی گرفته است. این شرکت که Grohmann Engineering نام دارد، بیش از نیم قرن سابقه داشته و در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی و سیستم های مختلف تولید فعالیت می کند. ارائه مدل 3 که قیمت بسیار کمتری نسبت به مدل S دارد، باعث شد تسلا... ادامه مطلب

معرفی سدان 1000 اسبی لوسید موتورز برای جنگ با تسلا

لوسید موتوز یک استارت آپ چینی و آمریکایی است که با یک هدف شاخص یعنی شکت دادن تسلا وارد کارزار ساخت خودروهای تمام برقی شده است. اولین محصول آن ها هم به جنگ مستقیم با مدل S تسلا می رود و آنقدر مشخصات بالایی دارد که حداقل بر روی کاغذ تسلا مدل S را به راحتی... ادامه مطلب

پستچی رباتیک مجوز فعالیت گرفت؛ نورو R1 برای تحویل کالا به خیابان ها می آید

پس از اجرای یک طرح آمایشی در سکاتسدیل (Scottsdale) آریزونا، استارتاپ نورو (Nuro) در نظر دارد ربات های تحویل کالای خودران خود را بزودی راهی خیابان های هیوستون تگزاس نیز کند. این اتفاق در حالی رخ خواهد داد که بر اساس نتایج یک تحقیق اخیر از هر 10 آمریکایی، هفت نفر نسبت به فراگیر شدن... ادامه مطلب

دردسر عجیب خودروهای برقی؛ کاهش شدید برد حرکت در هوای زمستانی

تحقیقات جدیدی توسط AAA در زمینه میزان تاثیر دمای هوا بر روی برد حرکتی خودروهای الکتریکی صورت پذیرفته است و طبق این تحقیقات به طور متوسط در شرایط دمایی -7 درجه سانتی گراد، تا 41 درصد از برد حرکتی خودروهای الکتریکی در صورت استفاده از سیستم تهویه مطبوع خودرو کاسته می شود. در حال حاضر شرکت... ادامه مطلب

شکست 245 میلیون دلاری اوبر در دادگاه؛ پرداخت غرامت به گوگل

این روزها تب فناوری خودران بسیار بالا گرفته و بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک در این زمینه در حال تحقیق و توسعه هستند. اوبر یکی از این کمپانی های نوپاست که قصد دارد به عنوان یکی از پیشگامان زودتر از رقبا پای فناوری خودران را به صنعت حمل و نقل و تحویل کالا... ادامه مطلب

کانسپت رنو EZ-Ultimo معرفی شد؛ برداشتی متفاوت از سفرهای لوکس در آینده

مدتی می شود که رنو با اعضای خانواده EZ در نمایشگاه های مختلف حضور پیدا می کند. این خانواده مفهومی برداشت رنو از آینده حمل و نقل را به نمایش گذاشته و نشان می دهد که فرانسوی ها چه ایده هایی برای سال های آتی در سر دارند. کانسپت EZ-Ultimo جدیدترین عضوی است که رنو از... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x