سامسونگ و احتمال تصاحب کمپانی تایوانی متخصص در حوزه میکرو LED

سامسونگ و احتمال تصاحب کمپانی تایوانی متخصص در حوزه میکرو LED

کمپانی «پِلِی نایتراید» (PlayNitride) یکی از چندین شرکت تایوانی است که سرمایه گذاری های فراوانی را روی تحقیق و توسعه فناوری میکرو LED انجام داده اند. حال گزارش ها حاکی از آن هستند که سامسونگ در نظر دارد تا کمپانی مذکور را با صرف هزینه ای ۱۵۰ میلیون دلاری به تصاحب خود در آورد.

همانطور که احتمالاً می دانید، پیشتر دو شرکت مطرح اپل و آکیلس هم به ترتیب با خرید کمپانی های «LuxVue Technology» و «InfiniLED» که در زمینه توسعه میکرو LED تخصص دارند، علاقه خود به استفاده از نمایشگرهای مبتنی بر این فناوری را به اثبات رسانده اند.

نمایشگرهای میکرو LED ممکن است ارزان قیمت تر از پنل های اولد باشند و علاوه بر آن دارای معایب این پنل ها را هم نیستند

گفتنی است فاش کنندگان همچنین مدعی شده اند غول فناوری کره ای قصد دارد تا از فناوری میکرو ال ای دی در محصولات حوزه واقعیت مجازی بهره ببرد اما علاوه بر آن تکنولوژی مورد بحث می تواند جای فناوری کوانتام دات در تلویزیون های سامسونگ را نیز بگیرد.

لازم به ذکر است در حالی که نمایشگرهای مبتنی بر میکرو LED ممکن است ارزان قیمت تر از پنل های اولد باشند و علاوه بر آن دارای معایب این پنل ها را هم نیستند اما متأسفانه تاکنون به دلیل مشکلات و دشواری های فنی، تولید انبوه آنها مطابق با پیش بینی ها صورت نگرفته است.

در اینجا متخصصان صنعت میکرو ال ای دی ها هم عنوان کرده اند که شاید تا پایان سال جاری میلادی شاهد عرضه محدود نمایشگرهای مبتنی بر فناوری مذکور باشیم اما تولید انبوه و تجاری آنها تا پیش از سال ۲۰۲۰ صورت نخواهد گرفت.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato