ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل احتمالاً اسپیکر هوشمند سیری را در WWDC معرفی می کند

اپل به احتمال زیاد تصمیم دارد در کنفرانس توسعه دهندگان خود که در پنجم ژوئن - ۱۵ خرداد ماه برگزار می شود، یک اسپیکر هوشمند مشابه با «آمازون اکو» معرفی کند. این برآوردی است که ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰

اپل به احتمال زیاد تصمیم دارد در کنفرانس توسعه دهندگان خود که در پنجم ژوئن - ۱۵ خرداد ماه برگزار می شود، یک اسپیکر هوشمند مشابه با «آمازون اکو» معرفی کند. این برآوردی است که به تازگی آقای «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف داشته و عنوان کرده که محصول یاد شده، از قابلیت های زیادی برخوردار است و مشخصاً سیری را نیز درون خود دارد.

اینطور که تحلیلگر مذکور اشاره می کند، اپل از اسپیکر هوشمند خود با عنوان نقطه عطف کیفیت صدا و قدرت پردازش کامپیوتری یاد خواهد کرد و به احتمال زیاد قیمت آن از آمازون اکو و گوگل هوم بالاتر خواهد بود.

آقای کو اعتقاد قطعی دارد که اپل اسپیکر هوشمند خود را تا پیش از پایان سال میلادی جاری راهی بازار خواهد کرد ولی از این بابت مطمئن نیست که حتماً در WWDC شاهد معرفی آن باشیم و صرفاً می گوید که شانسی بیشتر از ۵۰ درصد برای رونمایی از این اسپیکر در رویداد مورد بحث وجود دارد.

معرفی یک اسپیکر هوشمند در WWDC منطقی تر به نظر می رسد چرا که توسعه دهندگان به این شکل با آن آشنا می شوند و اپل می تواند از آنها درخواست نوشتن اپلیکیشن های مخصوص آن را داشته باشد.

آقای کو تنها کسی نیست که تصور می کند اپل قصد رونمایی از یک اسپیکر هوشمند دارد؛ ماه پیش یکی دیگر از فاش کنندگان اطلاعات گجت ها موسوم به «سانی دیکسون» هم خبر از توسعه رقیبی برای آمازون اکو در اپل داده بود.

پس از معرفی آمازون اکو، این محصول به شکل عجیبی به موفقیت رسید و از همان زمان انتظار می رفت که سایر شرکت ها هم وارد چنین حوزه ای شوند. گوگل سال گذشته هوم را معرفی کرد و به نظر می رسد که اپل امسال می خواهد وارد بازی شود. این در حالیست که اپل، نخستین شرکتی بود که از یک دستیار دیجیتالی و صوت محور در یک محصول فراگیر مثل آیفون استفاده کرد.

از طرف دیگر اپل حالا یک پلتفرم استریم موسیقی دارد و طبیعتاً با ارائه اسپیکری با کیفیت که اتفاقاً هوشمند هم هست، می تواند آن را در حجم بالایی به فروش برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی