ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دیجیاتو بررسی می کند: تشعشعات آنتن های BTS موبایل چقدر است؟

چه می شود وقتی که آنتن های BTS به محل زندگی نزدیک یا حتی در همسایگی شما قرار می گیرند؟ آیا وجود یک دکل مخابراتی که سیگنال های موبایل را دریافت و ارسال می کند، باعث ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰

چه می شود وقتی که آنتن های BTS به محل زندگی نزدیک یا حتی در همسایگی شما قرار می گیرند؟ آیا وجود یک دکل مخابراتی که سیگنال های موبایل را دریافت و ارسال می کند، باعث ایجاد تشعشعات بالاتر از حد استانداردی می شود که برای بدن ما زیان بار هستند؟

سازمان ها و موسسه هایی که تحقیقاتی در این رابطه انجام داده اند، همه اعتقاد دارند که در صورت رعایت استاندارد «کمیسیون بین المللی حفاظت در برابر پرتوهای غیر یونساز» (ICNIRP) مشکلی برای اشخاص به وجود نخواهد آمد و آنتن های BTS موبایل هم نمی توانند به سلامت کسی آسیب وارد کنند و چنین موردی تا کنون در هیچ جای دنیا گزارش نشده است.

اما در این میان پرسش دیگری مطرح می شود: آیا آنتن های BTS که در نزدیکی محل زندگی خود می بینیم، تشعشعاتی در حد استاندارد دارند؟ دیجیاتو در گزارش ویدیویی خود به همین موضوع پرداخته و با استفاده از یک دستگاه پرتوسنج، تشعشعات یکی از آنتن های BTS سطح شهر تهران را اندازه گیری کرده است. از شما دعوت می کنیم در ادامه، آن را مشاهده نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (15 مورد)
  • Zomorrod company
    Zomorrod company | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

    سلام روش تستتون درست نیست. https://digiato.com/article/2017/01/10/%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%aa%d8%b4%d8%b9%d8%b4%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d9%86%d8%aa%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84/

  • Memol_17
    Memol_17 | ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

    کاش تو یه برنامتون هم برید میزان تشعشعات پارازیت از برج میلاد رو بررسی کنید

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی