نظارت گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا روی تماس های تلفنی شهروندان این کشور

نظارت گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا روی تماس های تلفنی شهروندان این کشور

طبق گزارشی که روز گذشته توسط دفتر مدیریت امنیت ملی آمریکا منتشر شد، آژانس امنیت ملی این کشور میلیون ها داده در رابطه با موبایل شهروندان خود را در سال ۲۰۱۶ جمع آوری کرده که این مغایر با قانونی است که در سال ۲۰۱۵ توسط کنگره آمریکا به تصویب رسید.

براساس این قانون، آژانس امنیت ملی آمریکا دیگر اجاز ندارد متادیتاهایی نظیر شماره تلفن و مدت زمان مکالمات تلفنی کاربران را مشاهده نماید و اپراتورهای آمریکایی نظیر ورایزن، AT&T و اسپرینت هم اجازه ندارند که این اطلاعات را در اختیار آژانس مذکور قرار دهند، مگر در مواردی که دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی اجازه این کار را به صورت موردی صادر نماید.

اما با وجود آنکه آژانس امنیت ملی آمریکا تنها ۴۲ مجوز را در مورد مظنونین حملات تروریستی دریافت کرده، میلیون ها داده متعلق به کاربران آمریکایی را در سال قبل جمع آوری نموده است.

تعداد این گزارشات برابر با ۱۵۱ میلیون عدد اعلام شده که البته چون تماس های مربوط به برخی شماره ها بیش از یک بار ضبط شده نمیتوان گفت که این رقم نشان دهنده شمار افرادی است که مورد جاسوسی قرار گرفته اند اما در هر صورت، به مراتب بیشتر از ده ها عدد مجوزی است که دادگاه مذکور صادر کرده.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato