تی موبایل تا سه سال دیگر تمام آمریکا را تحت پوشش شبکه 5G قرار می دهد

تی موبایل تا سه سال دیگر تمام آمریکا را تحت پوشش شبکه 5G قرار می دهد

تی-موبایل (T-Mobile) امروز برنامه هایش را برای استقرار نسل پنجم شبکه مخابراتی موبایل موسوم به ۵G اعلام کرد. این اپراتور برجسته می خواهد عملیات اجرایی خود را از سال ۲۰۱۹ آغاز نموده و تا سال ۲۰۲۰ تمامی آمریکا را تحت پوشش این شبکه قرار دهد.

سومین اپراتور بزرگ آمریکا برای ارائه شبکه ۵G و پوشش سراسری آن از باند ۶۰۰ مگاهرتزی استفاده می کند که به تازگی در اختیار گرفته است. مقامات این شرکت می گویند:

طیف ۶۰۰ مگاهرتز به خوبی استقرار ملی شبکه ۵G را میسر می سازد و تجربه ای باورنکردنی را در اختیار مشتریان سازمانی و مصرف کنندگان عادی عضو شبکه تی-موبایل در سرتاسر ایالات متحده قرار خواهد داد.

شبکه ۵G می تواند تا ۱۰۰ برابر سرعت بیشتری نسبت به ۴G LTE داشته باشد

نسل پنجم شبکه های موبایل، راه را برای ارائه سرعت های بسیار بیشتر در کنار تأخیر ناچیز دریافت داده روی موبایل ها و دیگر دستگاه های همراه مجهز به ارتباط سلولی باز می کند. سال گذشته AT&T اعلام کرد در آزمایشات اولیه شبکه ۵G خود به سرعت بالای ۱۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده و مدعی شد می تواند سرعتی تا ۱۰۰ برابر بیشتر از ظرفیت شبکه ۴G LTE را در اختیار کاربران قرار دهد.

به هر حال تحقق شبکه ۵G طی سال جاری و حتی سال آینده میلادی کمی دور از انتظار است. نهاد مرجع ۳GPP در حال حاضر مشغول تدوین و پیاده سازی استانداردهای زیرساختی این فناوریست و احتمالاً نخستین استاندارد مورد قبول شرکت ها در پایان سال ۲۰۱۸ ارائه گردد. با این حال تی-موبایل می گوید نخستین موبایل های سازگار با این شبکه و طیف فرکانسی ۶۰۰ مگاهرتزی تا پایان سال جاری معرفی و عرضه خواهند شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato