نینتندو و سودای فروش بیش از 100 میلیون کنسول بازی سوییچ

نینتندو و سودای فروش بیش از 100 میلیون کنسول بازی سوییچ

نینتندو سوییچ در سراسر جهان با سرعت برق و باد می فروشد و نینتندو هم از میزان فروش کنسول خود در یک ماه ابتدایی شگفت زده شده است. ژاپنی ها پیش بینی کرده بودند از ۳ تا ۳۱ مارس حدود ۲ میلیون کنسول بازی سوییچ بفروشند اما این رقم در نهایت به ۲.۷۴ میلیون رسید.

کار به جایی رسیده که نینتندو سوییچ در بازار بسیار کمیاب است و این شرکت برای رساندن کنسول های کافی به بازار مجبور شده هزینه اضافه ای بابت حمل و نقل هوایی بپردازد و سریع تر قفسه فروشگاه ها را پر کند.

برعکس Wii U که هیچ کس اشتیاقی برای آن نداشت، سوییچ روی قفسه فروشگاه ها بیشتر از چند ساعت نمی نشیند. حتی گیم استاپ به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه های تخصصی حوزه گیم می گوید موجودی سوییچ ما نه در چند روز بلکه در عرض چند ساعت به پایان می رسد و دیگر کنسولی برای فروش نداریم تا نینتندو دوباره به ما بار نرساند.

همین مسئله سبب شده تا تاتسومی کیمیشیما، مدیر عامل نینتندو پیش بینی کند که سوییچ می تواند به اندازه Wii موفق باشد. وی در سال ۲۰۰۶ عرضه شد و عمده فروش خود را تا سال ۲۰۱۱ تجربه کرد. Wii در مجموع کمی بیشتر از ۱۰۲ میلیون واحد فروخت و انتظار از سوییچ برای فروشی بالای ۱۰۰ میلیون بسیارجاه طلبانه به نظر می رسد.

نینتندو سوییچ در حال حاضر ۳۰۰ دلار قیمت دارد اما Wii از همان ابتدا ۲۵۰ دلار قیمت داشت.

نینتندو قصد دارد تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۸ حداقل ۱۰ میلیون واحد نینتندو سوییچ تولید و به بازار عرضه کند. کیمیشیما در گفتگو با سهامداران شرکت گفت: «حقیقت این است که ما می خواهیم تعداد کاربران نینتندو سوییچ را به اندازه کاربران Wii برسانیم. علی رغم عرضه در ماه مارس، نینتندو سوییچ سریع ترین فروش را در میان همه کنسول های نینتندو در آمریکا تجربه کرد. در تجارت بازی های ویدیویی، برای مشتریان بسیار اهمیت دارد که احساس کنند فروش محصول رو به افزایش است و ما استانداردی با نینتندو سوییچ ایجاد کرده ایم تا به طور مداوم بازی های بزرگ را عرضه کنیم.»

با این حال، نینتندو سوییچ در حال حاضر ۳۰۰ دلار قیمت دارد اما Wii از همان ابتدا ۲۵۰ دلار قیمت داشت و بعدها بهای آن به ۲۰۰ دلار رسید. با توجه به فروش بالای کنسول و تقاضای بالای بازار، کاملا بعید است که نینتندو کاهش قیمتی برای کنسول خود در نظر بگیرد اما زمانی که سوییچ به ۲۵۰ یا ۲۰۰ دلار برسد، می توان انتظار آن را داشت که فروش آن به شکل فزاینده ای افزایش چشمگیر داشته باشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato