ماشین آلات رباتیک؛ راهکار ایلان ماسک برای هم تراز شدن ارزش تسلا با اپل

ماشین آلات رباتیک؛ راهکار ایلان ماسک برای هم تراز شدن ارزش تسلا با اپل

مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا، آقای ایلان ماسک، باور دارد که شرکتش در آینده می تواند از نظر ارزش مالی هم تراز با اپل شود و به ارزش کلی ۷۰۰ میلیارد دلاری برسد. بر اساس گزارشات، تسلا تصمیم دارد به زودی در سه کارخانه خود در آمریکا، از ماشین آلات رباتیک پیشرفته و نرم افزارهای مرتبط با آنها استفاده کند تا کار تولید خودروی «مدل ۳» را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

یکی دیگر از کارخانه های تسلا که در کالیفرنیاست و ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو را دارد، اخیراً جهت بازسازی تعطیل شده و ایلان ماسک می گوید که تا پایان سال ۲۰۱۸ می تواند به ظرفیت واقعی خود یعنی ۵ برابر حالت قبلی برسد.

ماسک: اگر جای بقیه بودم، نمی دانستم چه باید بکنم!

ایلان ماسک در همین رابطه می گوید: «تصور می کنم کپی کردن این فرایند برای دیگر شرکت های سازنده خودرو بیش از حد دشوار باشد. راستش اگر جای آنها بودم، نمی دانستم چه باید بکنم.»

اما از آن سوی ماجرا، اپل تقریباً چیزی در داخل خاک آمریکا تولید نمی کند و سخت افزارهایش را از طریق قرارداد، توسط شرکت های دیگر می سازد. تسلا هم برخی از قطعات مورد نیازش را به این شکل تامین می کند. با این حال هر دو شرکت فروشگاه هایی زیبا دارند که کاربر می تواند به داخل آنها قدم گذاشته و سرویس مورد نظرش را دریافت کند.

ماسک در رابطه با هم تراز شدن ارزش تسلا با اپل می گوید: «اگر قادر باشیم برای ۱۰ سال پیاپی رشد ۵۰ درصدی کسب کنیم و سود ۱۰ درصدی داشته باشیم و همینطور نسبت P/E (نسبت قیمت به درآمد) ۲۰ داشته باشیم، ارزش کل شرکتمان برابر با ارزش امروز اپل یعنی ۷۰۰ میلیارد دلار خواهد بود که البته نیازمند سرمایه گذاری های بزرگ است.»

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato