تولید کنندگان برتر موبایل از سال 2019 به سیم کارت های ثابت eSIM روی می آورند

تولید کنندگان برتر موبایل از سال 2019 به سیم کارت های ثابت eSIM روی می آورند

مؤسسه تحقیقاتی IHS Markit می گوید سیم کارت های ثابت یا تعبیه شده (Embedded SIM) موسوم به eSIM از سال ۲۰۱۹ در بین تولیدکنندگان برتر موبایل جهان رواج خواهند یافت. این شرکت پیش بینی می کند تعداد دستگاه هایی که تا سال ۲۰۲۱ با پشتیبانی از eSIM به فروش می رسند به ۹۸۶ میلیون عدد خواهد رسید، رقمی که در سال ۲۰۱۶ برابر ۱۰۸.۹ میلیون گزارش شده.

IHS معتقد است توسعه این فناوری در آینده نزدیک به واسطه ارتباط «ماشین به ماشین» (M2M) و تبلت ها صورت می گیرد، اما از سال آینده به تدریج موبایل هایی با پشتیبانی از eSIM نیز روانه بازار خواهند شد. البته شروع کار بر عهده تولید کنندگان نه چندان نام آشنا قرار خواهد گرفت تا بستر لازم را برای رواج آن مهیا سازند.

به همین دلیل IHS پیش بینی می کند که سازندگان تراز اول جهانی از جمله سامسونگ، اپل و هوآوی با کمی تأخیر، از اوایل سال ۲۰۱۹ به این فناوری روی بیاورند و از آن به بعد شاهد رشد روزافزون eSIM ها خواهیم بود. این تکنولوژی در نهایت جایگزین سیم کارت های قابل تعویض کنونی خواهد شد.

لازم به ذکر است طبق گزارش مؤسسه فوق، رواج eSIM ها به معنای منسوخ شدن سیم کارت های کنونی نیست. این شرکت تحقیقاتی می گوید روند نزولی سیم کارت های قابل تعویض بسیار کند است و حتی تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۵.۱ میلیارد دستگاه، یعنی معادل ۸۳.۹ درصد از بازار، به این نوع سیم کارت ها مجهز خواهند بود. این رقم در حال حاضر به ۹۸ درصد می رسد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato