اولین اطلاعات از کونا؛ کوچکترین کراس اور هیوندای به جنگ رقبا می رود

هیوندای چندی است که تیزرهای متعددی از یک کراس اور جدید را منتشر می کند  حال این خودرو در لیسبون کشور پرتغال شکار شده است.

هیوندای نام آن را کونا که منطقه ای در هاوایی است نام گذاری کرده است. طراحی ظاهری آن می تواند به سرعت یک جیپ چروکی و یا حتی سیتروئن C4 کاکتوس را در ذهن تداعی کند اما به هر صورت المان های جدید به کار رفته در طراحی بدنه زبان طراحی مختص به خود این مدل را به آن بخشیده است.

آگهی استخدام

از رقبای این خودرو می توان به کراس اورهای نامتعارفی همچون سنگ یانگ تیوولی، نیسان جوک و حتی تویوتا C-HR اشاره کرد که همگی در سگمنتی بسیار پر رقابت قرار دارند.

در واقع پلت فرم این خودرو همان هیوندای i20 است اما قوای محرکه را از برادر بزرگ تر خود یعنی i30 قرض گرفته است. به غیر از چراغ های عقبی تقریبا تشابه دیگری بین کونا و i20 دیده نمی شود.

در کلاس خودروهای CUV افزایش فاصله از زمین و قطعات پلاستیکی کار شده در دور تا دور خودرو مشهود است و چراغ های چندگانه و جلوپنجره بزرگ هیوندای از دیگر موارد مهم طراحی در کنار رنگ آمیزی متفاوت این خودرو است.

نسخه معادل کیا با نام Stonic خوانده خواهد شد و احتمالا از نظر طراحی ظاهری حتی گیرایی بیشتری به نسبت کونا خواهد داشت.

هیوندای قرار است از این مدل در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کند و احتمالا چند هفته جلوتر عکس ها و اطلاعات آن را به صورت اینترنتی منتشر خواهد کرد.

 

آگهی استخدام

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟