باج گیرهای مجازی این بار موفق به سرقت دزدان دریایی کارائیب شدند

باج گیرهای مجازی این بار موفق به سرقت دزدان دریایی کارائیب شدند

به نظر می رسد دنیای فناوری این روزها به مکانی ناامن تبدیل شده و روزی نیست که خبری از هکرها و باج گیرهای مجازی به گوش نرسد. امروز هم کمپانی والت دیزنی و افتادن یکی از فیلم های مورد انتظارش به دست دزدان دیجیتالی خبرساز شده است.

بر اساس اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده به نظر می رسد که هکرها موفق شده اند به نسخه ای از تازه ترین فیلم سری دزدان دریایی کارائیب دسترسی پیدا کنند و از کمپانی سازنده تقاضای مقدار زیادی پول کرده اند تا در ازای آن فیلم را چند روز مانده به اکران عمومی آن، منتشر نکنند.

هکرها از کمپانی سازنده تقاضای مقدار زیادی پول کرده اند تا در ازای آن فیلم را چند روز مانده به اکران عمومی آن، منتشر نکنند

گفتنی است در حالی که به نظر می رسد کمپانی والت دیزنی فرصت چندان زیادی تا زمان موعود ندارد اما مدیران آن تصمیم به عدم پرداخت باج درخواست شده گرفته اند و از طرف دیگر مشغول همکاری با FBI هستند.

لازم به ذکر است والت دیزنی هنوز عنوان فیلم دزدیده شده را تأیید نکرده اما به نقل از وبسایت Deadline قسمت پنجم از سری دزدان دریایی کارائیب درگیر این اتفاق شده است.

ناگفته نماند هنوز مشخص نیست که سرقت کپی فیلم دزدان دریایی کارائیب ارتباطی با انتشار باج افزار «واناکرای» و تأثیرات مخرب آن داشته یا خیر اما به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا والت دیزنی برای جلوگیری از ضربات جبران ناچذیر به فیلم اکران نشده اش، حاضر به پرداخت مبلغ درخواست شده هکرها خواهد شد یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato