ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بیش از 82 میلیارد اپلیکیشن در سال 2016 از طریق گوگل پلی نصب شده است

«دیو بورک» نایب رییس بخش مهندسی اندروید در جریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل موسوم به I/O اعلام کرد سال گذشته میلادی بیش از 82 میلیارد اپلیکیشن از طریق گوگل پلی نصب شده، که افزایش قابل ...

«دیو بورک» نایب رییس بخش مهندسی اندروید در جریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل موسوم به I/O اعلام کرد سال گذشته میلادی بیش از 82 میلیارد اپلیکیشن از طریق گوگل پلی نصب شده، که افزایش قابل توجهی را در مقایسه با سال 2015 و رقم 65 میلیاردی آن نشان می دهد.

به گفته او، اندروید هم اکنون روی بیش از 2 میلیارد دستگاه در سرتاسر جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین بزرگ ترین و پر کاربرد ترین سیستم عامل جهان محسوب می شود.

اندروید اتو به زودی روی خودروهای آئودی نصب می شود

بورک همچنین جزئیاتی را در مورد سیستم عامل گجت های پوشیدنی گوگل یعنی اندروید وِر (Android Wear) فاش ساخت. او اظهار داشت 24 تولید کننده مطرح جهانی به این پلتفرم روی آورده اند. سیستم عامل اطلاعاتی-سرگرمی گوگل برای خودروها یعنی اندروید اتو (Android Auto) هم روز به روز طرفداران بیشتری می یابد و به زودی در محصولات ساخت کمپانی آئودی به کار گرفته خواهد شد.

در حوزه آموزش نیز گوگل هر روز پایگاه مستحکم تری را پیدا می کند. غول جستجو با عرضه کروم بوک ها، بیش از 60 درصد بازار لپ تاپ های K-12 را در ایالات متحده در اختیار دارد. اندروید تی وی (Android TV) هم بالغ بر یک میلیون فعالسازی تازه را در هر ماه تجربه می کند و رشد روزافزونی دارد. گفتنیست چهارمین نسخه پیش نمایش Android Things IoT برای اینترنت اشیاء نیز هفته گذشته منتشر شده و در ادامه سال جاری شاهد عرضه نسخه نهایی آن خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی