شرکت های برودکام و KKR در صدر لیست خریداران احتمالی تجارت چیپ توشیبا

شرکت های برودکام و KKR در صدر لیست خریداران احتمالی تجارت چیپ توشیبا

منابع آگاه عنوان کرده اند که کمپانی آمریکایی «برودکام»، شرکت خصوصی «KKR & Co LP» و «بِین کپیتال» هم در صدد هستند تا پیشنهادات خود برای خرید تجارت چیپ های توشیبا را به صورت رسمی به اطلاع شرکت ژاپنی برسانند.

گفتنی است فردا مهلت ثبت پیشنهاد برای خرید بخشی از کسب و کار توشیبا که مربوط به حوزه چیپ هاست، به اتمام می رسد و از همین رو شرکت «برودکام» با کمپانی خصوصی «Silver Lake» تشکیل تیمی را داده تا بتوانند مبلغ پیشنهادی خود را اعلام کنند و از طرف دیگر هم «بِین کپیتال» با شرکت چیپ سازی معتبر «SK Hynix» قصد همکاری دارد.

کمپانی KKR احتمالاً با پیشنهاد ۱.۶۲ میلیارد دلاری، بیشترین شانس را برای تصاحب تجارت چیپ توشیبا خواهد داشت

لازم به ذکر است توشیبا می خواهد بخش مذکور را برای جبران ضرر چند میلیارد دلاری در صنایع هسته ای به فروش برساند و مبلغ ۱۸ میلیارد دلار را برای آن در نظر گرفته است اما در این مسیر مشکلاتی را هم با شریک تجاری خود یعنی وسترن دیجیتال دارد.

لازم است اشاره شود کمپانی «KKR» که شرکت ژاپنی «INCJ» را به عنوان حامی خود دارد، احتمالاً با ثبت پیشنهاد ۱۶.۲ میلیارد دلاری، احتمالاً بیشترین شانس را برای تصاحب بخش چیپ سازی توشیبا خواهد داشت. همچنین منابع خبری که نخواستند نامشان فاش شود، مدعی شده اند که «بِین کپیتال» با پیشنهاد ۱۳.۵ میلیارد دلاری خود قصد دارد تا سهم اکثریت بخش مذکور را در دست گیرد و از این رو توشیبا و مدیریت کنونی بخش چیپ سازی قادر خواهند بود کماکان بخش قابل توجهی از آن را در اختیار خود داشته باشند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato