فراگیر شدن سرویس های اشتراک گذاری خودرو؛ سرنوشت صنعت حمل و نقل در سال 2030

فراگیر شدن سرویس های اشتراک گذاری خودرو؛ سرنوشت صنعت حمل و نقل در سال 2030

بر کسی پوشیده نیست که دنیای امروز دنیای تکنولوژی و استفاده از فناوری های نوین است. در زمان کنونی سرعت پیشرفت در عرصه های مختلف بسیار بالا بوده و این مساله در حال تغییر دادن یا به عبارت بهتر شکل دادن آینده ای مدرن است. صنعت خودرو و حمل و نقل یکی از حوزه هاییست که متاثر از این موضوع بوده و در آینده تا حد زیادی متحول خواهد شد.

مطالعه اخیری که توسط یک گروه تحقیقاتی مستقل در آمریکا انجام گرفته نشان می دهد ۹۵ درصد از مسافرت آمریکایی ها در ۱۳ سال آینده در اتومبیل های خودران، الکتریکی و بصورت مشترک با دیگران خواهد بود.

محققان این گروه عقیده دارند ۶۰ درصد از خودروهای آمریکا در آینده به پیشرانه الکتریکی و فناوری خودران مجهز شده و در اختیار شرکت های حمل و نقل قرار خواهند داشت. البته این پیش بینی در صورتی است که اتومبیل های خودران مجوزهای دولتی لازم را برای تردد در سطح شهرها دریافت کنند.

بعد از زمانی که دولتمردان اجازه فروش اتومبیل های بدون راننده را صادر کنند و استفاده از آنها فراگیر شود، حدود یک دهه طول می کشد تا تعداد آنها از تعداد خودروهای عادی پیشی بگیرد.

این تحقیق پیش بینی می کند که هزینه حمل و نقل در سال ۲۰۲۱ چهار الی ده برابر ارزان تر از سرویس های جابجایی مسافرین کنونی خواهد بود. دلیل این کاهش هزینه عواملی مثل بهبود تکنولوژی مربوط به خودروهای الکتریکی، حق بیمه کمتر، سرمایه گذاری های ببیشتر و عدم استفاده از سوخت های فسیلی اعلام شده است.

با این حساب خانواده های آمریکایی قادر خواهند بود در صورت عدم استفاده از خودروهای درون سوز برای حمل و نقل، به طور میانگین سالانه ۵۶۰۰ دلار صرفه جویی کنند. این کاهش هزینه می تواند خانواده ها را هر چه بیشتر به سمت خودروهای الکتریکی بدون راننده سوق دهد.

البته با وجود این مساله در سال ۲۰۳۰ هنوز افرادی خواهند بود که تمایل به استفاده از خودروهای شخصی داشته باشند، چرا که خوشبختانه بر اساس این تحقیق علاقه مندان آتشین دنیای اتومبیل تا آن زمان منقرض نخواهند شد!

تغییراتی که در آینده رخ خواهند داد، یقینا باعث از دست رفتن برخی از شغل های سنتی در صنعت حمل و نقل می شوند؛ اما فرصت های جدیدی نیز برای افرادی دیگر پدید خواهند آمد. به هر حال تقابل سنت و مدرنیته دیر یا زود وارد این حوزه می شود و افرادی در آن موفق خواهند شد که بتوانند خود را با زمان تطبیق دهند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato