ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

نمی توانید برای کاهش اثرات مخرب سوخت های فسیلی، به تعداد کافی درخت بکارید

آیا تا به حال درختی کاشته اید تا احساس بهتری نسبت به محیط زیست پیرامون خود داشته باشید؟ مسلماً کاشت درخت ایده بسیار خوبی است اما شاید تأثیراتش آنقدر که شما فکر می کنید، نباشد. ...

آیا تا به حال درختی کاشته اید تا احساس بهتری نسبت به محیط زیست پیرامون خود داشته باشید؟ مسلماً کاشت درخت ایده بسیار خوبی است اما شاید تأثیراتش آنقدر که شما فکر می کنید، نباشد.

بر اساس نتایجی که دانشمندان با استفاده از مدل های شبیه سازی به دست آورده اند، کاشت تعداد کافی درخت برای از بین بردن تأثیرات CO2 موجود در هوا که از فعالیت های بشر نشأت گرفته است، کاملاً غیر منطقی و غیر عملی به نظر می رسد.

نتایج مطالعه نشان می دهد که برای حل مشکل تغییر اقلیم می بایست مقدار نشر گاز CO2 را کاهش داد

گفتنی است مطالعه محققان مورد اشاره نشان داده است که برای از بین بردن اثرات گازهای مخرب ناشی از فعالیت های انسانی، درخت کاری عظیمی نیاز است که «ممکن است اکثر اکوسیستم های طبیعی را از بین ببرد.»

بنابراین می بایست درخت هایی با حجم بیش از سه برابر جنگل های کنونی در جهان را جایگزین اکوسیستم های طبیعی دیگر کرد اما در عوض این کار می توان با کاهش مقدار فعالیت های مخربی که سبب نشر گازهای مضر به اتمسفر می شوند و افزایش درختان به صورت همزمان، بر این مشکل فائق آمد.

البته ناگفته نماند که در مدل های این چنینی تعداد فاکتورهای محدودی در نظر گرفته می شوند و در واقعیت، عوامل تأثیر گذار بر تغییرات اقلیمی بسیار پیچیده تر هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی