برنامه ولوو برای نصب سیستم عامل اندروید بر روی خودروهای آینده

این روزها در دنیایی زندگی می کنیم که اوقات فراغت بسیاری از افراد با تلفن های هوشمند سپری می شود. فرقی نمی کند اندروید باشد یا iOS، پایین رده باشد یا پرچمدار، اکثر کاربران به دنبال این هستند که تا می توانند اطلاعات زیادی از سیستم عامل و اپلیکیشن های موجود کسب نموده و در استفاده از گجت هوشمند خود به یک متخصص تبدیل شوند.

فراگیرتر شدن دو سیستم عامل موبایلی اندروید و iOS و عادت کردن بیشتر مردم به رابط کاربری آنها باعث شده که هنگام مواجهه با یک رابط کاربری جدید اکثرا سر در گم شویم.

سیستم سرگرمی-اطلاع رسانی خودروها – موسوم به اینفوتینمنت – یکی از این موارد است که عادت کردن به آنها نیازمند کمی زمان است.

اکثر خودروهای امروزی با پشتیبانی از اپل کارپلی و گوگل اندروید اوتو امکان استفاده از محتوای گوشی های هوشمند را فراهم می کنند، اما این قابلیت در عین کاربردی بودن محدودیت هایی نیز دارد. بنابراین بهترین راه شاید نصب یک سیستم عامل بر روی سخت افزار خودروها باشد.

ظاهرا سوئدی ها خیلی علاقه مند به این روش هستند؛ چرا که ولوو اخیرا اعلام کرده با همکاری گوگل خودروهای خود را در آینده نه چندان دور با سیستم عامل اندروید به بازار خواهد فرستاد.

این کمپانی بازه زمانی حداکثر دو ساله ای را برای توسعه، آزمایش و نهایی کردن ساز و کارهای لازم در نظر گرفته است.

در کنار ارتباط مداوم با تلفن هوشمند و مزایای متعدد اتصال سیستم عامل به حساب کاربری گوگل، این تغییر بزرگ زمینه ساز دسترسی به طیف وسیعی از اپلیکیشن ها خواهد شد.

البته یقینا در این صورت لازم خواهد بود که ولوو و گوگل به پالایش اپلیکیشن ها پرداخته و از نصب مواردی که ممکن است برای یک خودرو خطرساز شوند، ممانعت به عمل آورند.

آقای هنریک گرین (Henrik Green) معاون ارشد بخش تحقیق و توسعه ولوو درباره همکاری با گوگل گفته که این کمپانی در حال برداشتن یک گام استراتژیک و مهم است.

پلتفرم گوگل و خدمات آن می تواند با افزایش قابلیت های شخصی سازی، تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود ببخشد؛ سیستم عامل اندروید نیز از لحاظ توسعه پذیری، انعطاف بیشتری فراهم خواهد کرد.

مسلما تنها افرادی که از خواندن این خبر ناراحت خواهند شد، دارندگان گوشی های آیفون هستند که برای خرید یکی از محصولات ولوو در سال های آینده برنامه ریزی کرده اند.

البته از آنجایی که داشتن دو اسمارتفون در دنیای امروزی در حال تبدیل شدن به یک روند عادی است، مالکین گجت های اپل زمان زیادی را برای خرید یک دستگاه اندرویدی و عادت کردن به قسمت های مختلف این سیستم عامل متن باز دارند.

Mobit

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟