مشخصات اولیه ب ام و Z4 جدید؛ برادر دوقلو تویوتا سوپرا

مشخصات اولیه ب ام و Z4  جدید؛ برادر دوقلو تویوتا سوپرا

نسل جدید بی ام و Z4 که احتمالا با نام جدید Z5 معرفی خواهد شد، مدت هاست که در حال تست دیده می شود. این نسل از بی ام و با همکاری شرکت تویوتا و به اشتراک گذرای پلت فرم با نسل جدید سوپرا معرفی خواهد شد.

حال عکس های جاسوسی این خودرو برای چندمین بار منتشر شده است که گرچه با پوشش خاص ضد جاسوسی، نمی توان ظاهر نهایی این مدل را حدس زد اما با توجه به آرم S20i به احتمال زیاد با یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ شده با حداکثر قدرت ۲۰۰ اسب بخار به عنوان مدل پایه رو به رو خواهیم بود.

این موتور به احتمال بسیار زیاد با موتورهای استفاده شده در مدل های قدرتمند مینی به عنوان یکی از زیر شاخه های شرکت بی ام و مشترک خواهد بود.

مدل های قدرتمند تری همچون sDrive30i و M40i نیز توسط این شرکت عرضه خواهند شد که هر دو آن ها از موتور توربوشارژ شده ۶ سیلندر بهره خواهند برد.

در مدل پایه شاهد حضور جعبه دنده دستی ۶ سرعته هستیم که می تواند این ب ام و را به یک رقیب گران قیمت برای مزدا میاتا به عنوان پرفروش ترین خودروی کروک تاریخ مبدل کند.

دو مدل دیگر نیز از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک و به صورت محور متحرک عقب خواهند بود. همچنین با توجه به شایعات بی ام و تویوتا یک مدل هیبریدی نیز با سیستم چهارچرخ متحرک عرضه خواهند کرد.

به احتمال بسیار زیاد شاهد معرفی این خودرو در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی خواهیم بود. هر دوی این خودروها در سایت تولیدی اتریش تولید خواهند شد و تیراژی برابر با ۶۰ هزار دستگاه به صورت سالیانه خواهند داشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato