احتمال ممنوعیت حمل لپ تاپ و تبلت در تمامی پروازهای بین المللی آمریکا

احتمال ممنوعیت حمل لپ تاپ و تبلت در تمامی پروازهای بین المللی آمریکا

همانطور که احتمالاً می دانید پیشتر قوانین امنیتی آمریکا برای مسافران خطوط هوایی به خصوصی، اجازه ورود و حمل گجت های هوشمند با اندازه ای بزرگتر از موبایل به داخل کابین هواپیما را سلب کرده بود که همین موضوع مشکلاتی را برای مسافران به وجود آورده بود.

حال در مصاحبه ای که روز گذشته با «جان کِلی»، وزیر امنیت میهن آمریکا انجام گرفت، او تأیید کرد که دولت به دنبال گسترش قانون مورد اشاره برای تمامی پروازهای ورودی و خروجی از ایالات متحده آمریکاست.

وزیر امنیت میهن آمریکا عنوان کرده که احتمالاً تمام پروازهای ورودی و خروجی آمریکا شامل محدودیت های حمل گجت ها شوند
«کِلی» در این باره عنوان کرد «تهدیدی جدی وجود دارد. همیشه مسائل نگران کننده ای در خطوط هوایی وجود داشته و تروریست ها هواپیماهایی که به خصوص متعلق به آمریکا بوده و بسیاری از مسافرانشان را شهروندان آمریکایی تشکیل داده اند، تهدید می کنند.»

علاوه بر آن «کلی» عنوان کرده که وزارت امنیت میهن در نظر دارد تا «سطح امنیت پروازها و هواپیماها را بسیار بالاتر از آنچه که هم اکنون است، ببرد.» و همچنین از تکنولوژی های تازه ای هم برای رسیدن به این هدف صحبت کرده اما از بیان جزئیات خودداری کرده است.

لازم به ذکر است گسترده شدن قانون منع ورود گجت ها به کابین هواپیما، می تواند منجر شود که میلیون ها مسافر، لپ تاپ ها و دیوایس های هوشمندشان را در داخل چمدان ها قرار داده و یا اینکه آنها را در منزل نگه داشته و با خود حمل نکنند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato