طوفان تسلا S در بازار آمریکا؛ برتری مطلق نسبت به سدان های لوکس آلمانی

طوفان تسلا S در بازار آمریکا؛ برتری مطلق نسبت به سدان های لوکس آلمانی

طوفان تسلا S در بازار آمریکا؛ برتری مطلق نسبت به سدان های لوکس آلمانی

تسلا مدل S از زمان ظهور خود در سال ۲۰۱۲ بسیاری از قواعد حاکم بر صنعت خودرو را بر هم زد. دلیل این امر را می توان عواملی مثل طراحی خاص و اتاق منحصر به فرد، پیشرانه توانمند الکتریکی، کابین لوکس با امکانات ویژه، قابلیت های حرکتی بالا و سیستم هدایت خودکار اتوپایلوت – که بعدها به این خودرو اضافه شد – عنوان کرد.

بدون شک با گذشت چند سال از زمان ارایه، مدل S در دسته خودروهای الکتریکی از لحاظ عملکرد فنی و امکانات رفاهی کاملا بی رقیب است.

بنابراین اگر بخواهیم به دنبال رقبایی نسبتا هم تراز برای آن بگردیم، باید سری به اروپا زده و سدان های فول سایز و لوکس آلمانی یعنی مرسدس بنز S کلاس، ب ام و سری ۷ و آئودی A8 را انتخاب کنیم.

هر چند به دلایل متعدد نمی توان مدل S را رقیب هم کلاس سه پرچمدار آلمانی خطاب کرد، اما شرایط موجود اتومبیل لوکس تسلا را مقابل سدان های لوکس و فول سایز آلمانی قرار داده است.

نگاهی به آمار فروش این چهار خودرو در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ در قاره آمریکا یک نکته بسیار جالب دارد و آن اینکه میزان فروش تسلا مدل S از مجموع فروش سه اتومبیل فول سایز آلمانی بیشتر است!

بر این اساس در طول سه ماهه نخست امسال، حدود ۷۵۰۰ دستگاه تسلا مدل S مشتریان جدیدی را برای خود در آمریکا پیدا کرده اند؛ حال آنکه در این مدت ۳,۶۴۸ دستگاه مرسدس بنز S کلاس، ۲,۱۰۳ دستگاه ب ام و سری ۷ و فقط ۷۹۳ دستگاه آئودی A8 فروخته شده است.

جالب اینکه اگر تعداد ۶۱۷ دستگاه پورشه پانامرای فروش رفته را نیز به این آمار اضافه کنیم، باز هم میزان فروش سدان های لوکس آلمانی از میزان فروش تسلا مدل S کمتر خواهد بود!

این اختلاف معنادار در میزان فروش بار دیگر می تواند از گرایش هر چه بیشتر مشتریان به سمت خودروهای الکتریکی حکایت داشته باشد. درست است که مدل S از لحاظ فاکتورهایی مثل کیفیت مواد به کار رفته، راحتی و امکانات رفاهی هنوز فاصله زیادی با پرچمداران آلمانی دارد، اما شاید مسیری که تسلا با این خودرو در پیش گرفته، تطابق بهتری با سلایق بیشتر مشتریان داشته باشد.

پنج سال پیش کمتر کسی فکر می کرد که یک کمپانی تازه تاسیس با ارایه خودرویی مثل مدل S تا این حد موفق ظاهر شود، از جمله مدیران مرسدس بنز، ب ام و و آئودی.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل