پنل نمایشگر جدید سامسونگ، حالت تهوع را به هنگام تجربه واقعیت مجازی کاهش می دهد

پنل نمایشگر جدید سامسونگ، حالت تهوع را به هنگام تجربه واقعیت مجازی کاهش می دهد

سامسونگ به تازگی و در جریان رویداد Display Week 2017، از پنل نمایشگر جدیدی رونمایی کرده که به صورت اختصاصی برای هدست های واقعیت مجازی تولید شده است. این پنل ۳.۵ اینچی، رزولوشن ۲۰۲۴x2200 را با غلظت پیکسل بسیار بالای ۸۵۸ پیکسل به ازای هر اینچ به نمایش می گذارد و در قیاس با نمایشگر هدست های آکیلس ریفت و HTC Vive، غلظت پیکسلی تا سه برابر بیشتر دارد.

گذشته از این مسئله، پنل نمایشگر کمپانی کره ای از نرخ رفرش ۹۰ هرتز بهره می برد و روشنایی اش به ۱۰۰ نیت می رسد که می تواند در قرار دادن تصویری شفاف تر در مقابل چشم کاربر و در نهایت، کسب تجربه ای بهتر از واقعیت مجازی موثر باشد. ناگفته نماند که غلظت پیکسلی بالای نمایشگر سبب می شود تا افرادی که با استفاده از هدست های واقعیت مجازی فعلی دچار حالت تهوع می شوند، احساس ناراحتی کمتری داشته باشند.

با وجود همه این ها، سامسونگ هنوز اعلام نکرده که چطور توانسته به این تعداد پیکسل به ازای هر اینچ دست پیدا کند. علاوه بر این، مشخص نیست که این پنل نمایشگر به تولیدکنندگان هدست های واقعیت مجازی فروخته خواهد شد یا اینکه کره ای ها برنامه دارند از آن در هدست های خاص خود بهره ببرند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato