اپل پنسل به لطف تکنولوژی جدید نمایشگر آیپد، حالا سریع ترین قلم دیجیتالی دنیاست

مایکروسافت هنگام رونمایی از سرفس پن ادعا می کرد که سریع ترین قلم دیجیتالی جهان را تولید کرده؛ قلمی که «پاسخدهی آن از اپل پنسل دو برابر بیشتر است». اپل امروز و در جریان کنفرانس WWDC این ادعا را بی پاسخ نگذاشت.

در حالی که سرفس پن دارای تأخیر 21 میلی ثانیه ای است، اپل به لطف تکنولوژی جدید نمایشگر آیپد پرو 10.5 اینچی موفق شده که این مقدار را برای اپل پنسل به 20 میلی ثانیه کاهش بدهد. بنابراین حالا اپل پنسل برای آیپد پرو را باید سریع ترین قلم دیجیتالی حال حاضر دنیا بدانیم.

Mobit

درست مثل مایکروسافت، این تکنولوژی نمایشگر اپل بوده که اپل پنسل را به چنین سرعت بالایی رسانده است. همانطور که در خبرهای قبلی خواندید، نسل جدید آیپد پرو به نمایشگری با نرخ تازه سازی 120 هرتز مجهز شده که همین موضوع توانسته روی کاهش تأخیر در پاسخگویی اپل پنسل تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

با وجود ارتقای سرعت اپل پنسل اما هنوز مشخص نیست که آیا میزان حساسیت آن به فشار هم تغییری به خود دیده یا خیر. مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود که برای سرفس پن درجه میزان حساسیت به فشار را به 4096 سطح افزایش داده است.

شایان ذکر است که اپل برای پشتیبانی از پنسل در iOS 11 نیز تغییراتی به وجود آورده. حالا دست نوشته ها قابل جستجو هستند، و در حین تایپ می توانید آن ها را به نوشته های خود اضافه نمایید. ضمنا با یک اشاره کوچک پنسل روی لاک اسکرین قادر هستید که مستقیما وارد اپلیکیشن Notes بشوید. اپل اعلام کرده که iOS 11 را پاییز امسال برای آی دیوایس ها منتشر می کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟