سونی به دنبال تولید یک دوربین دیجیتال فول فریم برای فیلمسازان حرفه ای است

سونی به دنبال تولید یک دوربین دیجیتال فول فریم برای فیلمسازان حرفه ای است

اگر تا به حال با دوربین های DSLR فول فریم اقدام به فیلمبرداری کرده باشید، به طور قطع از کیفیت بی نظیر تصاویر تولیدی شگفت زده شده اید. اما فیلمسازان حرفه ای همچنان ناچارند به دوربین های سوپر ۳۵ میلی متری و ابعاد کوچکتر از آن بسنده کنند. کمپانی سونی قصد دارد با توسعه یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال فول فریم این وضعیت را تغییر دهد.

محصول مورد بحث دوربینی جدید از سری حرفه ای «CineAlta» خواهد بود و با داشتن سنسوری به ابعاد ۳۶ در ۲۴ میلی متر، به کار فیلمسازان حرفه ای خواهد آمد. هنوز از مشخصات سخت افزاری و ویژگی های عملیاتی دوربین مورد بحث اطلاعات خاصی در دست نیست، اما کمپانی سونی بعضی ویژگی های منحصر به فرد محصول آینده خود را تشریح کرده است.

دوربین جدید سونی آزادی عمل کاملی را در زمینه نسبت ابعاد تصویر (aspect ratio) در اختیار فیلمسازان قرار می دهد

از جمله این موارد می توان به آزادی عمل کامل در نسبت ابعاد تصویر (aspect ratio) اشاره کرد. با این دوربین می توان تصاویر «۴K RAW» را با نسبت های ۴:۳، ۱۷:۹ یا هر نسبت دلخواه دیگری به ثبت رساند. سونی متعهد شده که این قابلیت جدید بدون نیاز به تغییر روش کاری فیلمسازان برای تولید فرمت های سینمایی در دسترس قرار بگیرد. ضمن این که دوربین مذکور با تمام ابزارهای جانبی قبلی و آینده سری CineAlta این شرکت نیز سازگاری کامل دارد.

طبق وعده، دوربین  فیلمبرداری دیجیتال فول فریم سونی اوایل سال ۲۰۱۸ روانه بازار می شود و با مقایسه آن با محصولات حرفه ای موجود در بازار (چون مدل F65 با قیمت ۶۵ هزار دلاری) می توان مطمئن بود که برچسب قیمت آن هوش از سر بسیاری می برد.

شکی وجود ندارد که کمپانی های فیلمسازی زیادی حاضر به پرداخت چنین ارقامی هستند، به خصوص که در زمینه تصویربرداری در شب و نماهای نزدیک (close-up) هیچ محصولی توان رقابت با آن را نخواهد داشت. تولید کنندگان ویدیوهای آنلاین با فرمت «۴K HDR» نیز از دیگر مشتریان بلقوه دوربین آینده سونی خواهند بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato