نسخه جدید ویندوز 10 پرو برای کاربران حرفه ای چه قابلیت هایی دارد؟

نسخه جدید ویندوز 10 پرو برای کاربران حرفه ای چه قابلیت هایی دارد؟

تقریباً ۲۰ سال از زمانی که مایکروسافت برند «ورک استیشن» (Workstation) را در نسخه ای از ویندوز ۴.۰ به کار گرفت، می گذرد و حال به نظر می رسد آنها قصد دارند دوباره این واژه را زنده نمایند. امروز خواندید که چندین نفر از کاربران توییتر در پی انتشار تصادفی چند بیلد آزمایشی از ویندوز ۱۰، سه نسخه تازه از این سیستم عامل را کشف کرده اند که یکی از آنها «ویندوز ۱۰ پرو برای کامپیوترهای شخصی حرفه ای» نام دارد و ظاهراً برای سخت افزارهای فوق العاده قدرتمند طراحی شده است.

در اسلایدی که در این رابطه فاش شده، مایکروسافت این نسخه ویندوز را با نام «ویندوز ۱۰ پرو برای ورک استیشن» نام نهاده و چهار قابلیت برجسته را برای آن برشمرده:

  • حالت ورک استیشن: مایکروسافت قصد دارد با شناسایی «کارهای پردازشی و گرافیکی سنگین»، سیستم عامل را بهینه ساخته و حداکثر کارآیی و اطمینان پذیری را در حالت ورک استیشن ارائه نماید.
  • انعطاف پذیری در سیستم: سیستم فایل جدید مایکروسافت به نام ReFS که جایگزین NTFS می شود، در این نسخه فعال شده و از تحمل خطا پشتیبانی می کند، برای درایوهایی با ظرفیت بالا بهینه شده، و از اصلاح خودکار نیز بهره می گیرد.
  • مدیریت سریع تر فایل: از آنجا که کامپیوترهای ورک استیشن معمولاً برای حجم زیادی از داده روی شبکه های مختلف استفاده می شوند، مایکروسافت پروتکل SMBDirect را برای اشتراک گذاری با برون ده بالا، تأخیر حداقل و استفاده ناچیز از CPU برای ایجاد دسترسی در شبکه در این نسخه از سیستم عامل تعبیه می کند.
  • پشتیبانی وسیع تر از سخت افزار: مایکروسافت قصد دارد ویندوز ۱۰ پرو برای ورک استیشن ها را برای کامپیوترهایی با حداکثر ۴ پردازنده مرکزی و حداکثر ۶ ترابایت حافظه رَم ارائه کند. ویندوز ۱۰ پرو در حال حاضر فقط از دو CPU پشتیبانی می نماید.

با این توضیحات، می بینیم مایکروسافت نسخه جدید ویندوز ۱۰ را برای کاربرانی عرضه می کند که هر روزه مقادیر عظیمی از داده را پردازش می کنند. احتمالاً مشتریان سازمانی یکی از اهداف اصلی این نسخه از ویندوز هستند، اما شاید تا زمان معرفی رسمی شاهد تغییر نام و ویژگی های آن باشیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato