سهم نسخه های مختلف اندروید از بازار ؛ مارشملو در صدر جدول

طبق معمول در نخستین روزهای هر ماه میلادی، آمار توزیع نسخه های مختلف اندروید در موبایل ها و تبلت های کاربران منتشر می شود که مشاهده آن خالی از لطف نیست.

همانطور که پیشبینی می شد، سهم آخرین نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل رو به افزایش است و حالا اندروید ۷ «نوقا»، در مجموع ۹.۵ درصد از بازار ابزارهای اندرویدی را در اختیار دارد.

البته بیشترین سهم مربوط به نسخه ششم با اسم «مارشملو» می شود که ۳۱.۲ درصد از دستگاه ها از آن استفاده می کنند و با اختلاف اندکی نسبت به ورژن ۵ «آبنبات چوبی» (با ۳۰.۸ درصد)، در مقام نخست قرار می گیرد.

این آمار ماه گذشته به نفع «آبنبات چوبی» بود اما با ارائه آپدیت از سوی تولیدکنندگان و همچنین خرید موبایل های جدید توسط مصرف کنندگان، روز به روز کفه ترازو به سمت «مارشملو» سنگین تر می شود.

اندروید ۷ نوقا با آمار ۹.۵ درصدی، جایگاه چهارم را در اختیار دارد

در رتبه سوم شاهد حضور اندروید ۴.۴ «کیت کت» هستیم که روی ۱۸.۱ درصد از موبایل ها و تبلت ها نصب شده و نسخه ۷ «نوقا» نیز با ۹.۵ درصد در تعقیب آن است. جایگاه پنجم لیست نیز در اختیار اندروید «جیلی بیلی» قرار دارد که با آمار ۸.۸ درصدی، مقام آخر را به صورت مشترک به نسخه های «بستنی حصیری» و «نان زنجبیلی» (با ۰.۸ درصد) واگذار کرده است.

لازم به ذکر است آمار مذکور در هفته نخست ماه ژوئن جمع آوری شده و انتظار می رود ماه آینده، شاهد افزایش سهم «نوقا» و کاهش سهم «آبنبات چوبی» باشیم که در این صورت، اندروید ۶ «مارشملو» برای دومین ماه متوالی در صدر جدول باقی خواهد ماند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟