مقایسه تصویری iOS 10 و iOS 11؛ تغییرات جدید چه بوده اند؟

در جریان کنفرانس توسعه دهندگان اپل موسوم به WWDC که دیروز در سن خوزه آمریکا برگزار شد، اپل در کنار رونمایی از آی مک پرو، اسپیکر هوشمند هوم پاد و مک او اس High Sierra، از آخرین نسخه سیستم عامل موبایل خود یعنی iOS 11 نیز پرده برداشت.

آخرین نسخه iOS تغییرات ریز و درشتی به خود دیده تا با ارائه تجربه کاربری بهتر بتواند انجام کارها را برای استفاده کنندگان از این سیستم عامل آسان تر و لذت بخش تر از همیشه بکند. برای آن که از ریزترین تغییرات این نسخه با خبر شوید، از شما دعوت می کنیم که با مقایسه تصویری iOS 11 و iOS 10 همراه مان باشید.

۱- صفحه خانه: تغییرات بسیار کوچک بوده اند. در iOS 11 (سمت چپ) نوار سیگنال آنتن از حالت نقطه ای به حالت خطی درآمده و ضمنا با نگاهی به داک پایین صفحه، متوجه حذف عنوان اپلیکیشن ها خواهید شد. نکته دیگر این که در iOS 11 دور آیکن باتری خطی کشیده شده که آن را برجسته تر می کند. آخرین تغییر هم مربوط به نوشته های زیر آیکن هاست که به نظر می رسد در iOS 11 اندکی شفاف تر و خوانا تر شده اند.
۲- نوتیفیکیشن سنتر: تغییر محسوسی مشاهده نمی شود جز این که ظاهرا نوتیفیکیشن ها زیر ساعت به نمایش در می آیند.
۳- کنترل سنتر: شاید بزرگترین تغییر iOS 11. کنترل سنتر جدید (سمت چپ) کاملا قابل شخصی سازی است و می توانید آیکن هایی که در آن قرار می گیرند را خودتان تعیین کنید. همچنین به لطف ۳D Touch می توانید کنترل بیشتری بر روی ویجت ها (از جمله ویجت موزیک) داشته باشید. ضمنا حالا باید اسلایدر ویجت های نور نمایشگر و تنظیم صدا را در حالت عمودی جابجا کنید.
۴- تنظیمات کنترل سنتر: تنظیمات شخصی سازی کنترل سنتر در iOS 11 را مشاهده می کنید (سمت چپ) که نسبت به iOS 10 بسیار کامل تر شده.
۵- اپ استور: با اپ استور قدیمی خداحافظی کنید. طراحی اپ استور در iOS 11 اندکی بولد تر از نسخه قدیمی شده و حالا تصاویر را در ابعاد بزرگتری به نمایش می گذارد. دسته بندی جدید محتوای اپ استور در سه بخش Today، Games و Apps هم از دیگر تغییراتی است که می توان به آن ها اشاره کرد.
۶- صفحه بازی ها در اپ استور: تمرکز بیشتر روی عکس و حذف عوامل شلوغ کننده صفحه.
۷- منوی تنظیمات: در iOS 11 (سمت چپ) تغییرات کوچکی در منوی تنظیمات صورت گرفته. عبارت Settings حالا درشت تر و بولد تر شده تا با نیم نگاهی به آن همیشه بدانید که در چه صفحه ای هستید. ضمنا نوار جستجو هم برای دسترسی آسان بزرگ تر شده است.
۸- منوی تنظیمات: حالا در iOS 11 بخش های جدیدی را در این قسمت شاهد هستید. گزینه های Emergency SOS، Sound and Haptics و Accounts & Passwords مواردی هستند که به iOS 11 اضافه شده اند تا بتوانند محتوای خود را به شکل شفاف تری نسبت به iOS 10 توضیح بدهند.
۹- فیلترهای دوربین: در iOS 11 فیلترهای دوربین در عوض نمایش به صورت تمام صفحه، حالا در یک ردیف منظم واقع در انتهای صفحه نمایش داده می شوند.
۱۰- تنظیمات دوربین: تنظیمات دوربین در iOS 11 حالا اندکی جزئی تر و تخصصی تر شده. به جز گزینه جدید اسکن QR Code، حالا می توانید بین فرمت های HEIF/HEVC و JPEG/H.264 برای تصویربرداری جابجا شوید.
۱۱- تنظیمات Storage: نمودار جدیدی به iOS 11 اضافه شده که دقیقا نشان می دهد چه چیزهایی حافظه آیفون یا آیپد شما را اشغال کرده اند. بخش پیشنهادات زیر نمودار هم می تواند برای خالی نگه داشتن فضای حافظه، کمک بزرگی برایتان باشد.
۱۲- اپلیکیشن شماره گیری: تغییرات ظاهری و بسیار کوچک بوده اند. به استناد منبع این خبر، ظاهرا دکمه بک اسپیس هم به پایین صفحه منتقل شده تا برای تصحیح شماره های یادداشت شده کار راحت تری داشته باشید.
۱۳- اپلیکیشن Notes: ظاهرا فقط عنوان Notes کمی درشت تر از نسخه قبلی iOS شده است.
۱۴- سافاری: تقریبا می توان گفت که سافاری همچنان دست نخورده باقی مانده است. هر چند به نظر می رسد که نوار آدرس کمی گرد تر و پهن تر شده.
۱۵- اپلیکیشن Wallet: باز هم یک تغییر کوچک ظاهری.
۱۶- اپلیکیشن ماشین حساب: گرد شدن دکمه های ماشین حساب در iOS 11 به غیر از این که تغییر ظاهری خوشایندی بوده، امکان کار کردن با ماشین حساب و فشردن دکمه ها برای کاربر را هم آسان تر کرده است.
۱۷- اپلیکیشن تقویم: فونت های درشت تر و برجسته تر، کار در تقویم iOS 11 را آسان تر کرده است.
۱۸- چت در آی مسیج: در iOS 11 می توانید از نوار انتهای صفحه به تمام اپلیکیشن های آی مسیج دسترسی داشته باشید. ضمنا سوایپ بر روی هر کدام از پکیج های آیکن تمام استیکرهای آن را برایتان نمایان می کند.
۱۹- منوی Recents: مخاطبین و شماره ها در iOS 11 حالا برجسته تر شده و راحت تر از همیشه خوانده می شوند که باید آن را تغییر خوشایندی بدانیم.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟