استفاده از اپلیکیشن های تاکسی یاب یا خرید خودرو شخصی؛ کدامیک از نظر اقتصادی به صرفه تر است؟

در این مطلب قصد داریم صرفه اقتصادی استفاده از اپلیکیشن های تاکسی یاب را بررسی کنیم. تا به حال به این فکر کرده اید که برای رفت و آمد به محل کار ، مهمانی و سایر مسیر های کوتاه شهری استفاده از این نرم افزار به صرفه تر است یا خودروی شخصی؟

طبیعتا هریک از این دو روش مزایا و معایب خاص خود را دارد اما با توجه به هزینه های جانبی قابل توجه خرید خودرو و استرس و نگرانی های مربوط به رانندگی، سرقت، تصادفات، جریمه ها، تعمیرات و افت قیمت، برآورد هزینه کلی نگهداری از خودرو در مقایسه با استفاده از اپلیکیشن های تاکسی یاب جالب توجه به نظر می رسد.

خودروی شخصی

برای فهمیدن هزینه های خودروی شخصی ، یک خودروی میان قیمت مانند تندر ۹۰ را در نظر می گیریم و میانگین هزینه های رایج را بر ۱۵۰۰ کیلومتر رانندگی در ماه محاسبه می کنیم.

نخستین عامل حرکت یک خودرو قاعدتا هزینه مصرف بنزین است که میانگین استفاده بنزین تندر ۹۰ در هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۵ لیتر است که اگر مبلغ هر لیتر بنزین معمولی را ضرب در مصرف ماهانه کنیم عدد تقریبی ۱۳۰ هزار تومان به دست خواهد آمد، طبیعتا برای خودروهای پر مصرف تر مانند خانواده سمند و ۴۰۵، یا خودروهایی که نیاز به بنزین سوپر دارند، این رقم به شکل معنا داری افزایش می یابد.

به هزینه بعدی می رسیم که تعویض روغن موتور است و آن هم باید میانگین هر ۶۰۰۰ هزار کیلومتر همراه با فیلتر های روغن و هوا تعویض شود که حدودا ۳۰۰ هزار تومان در یک سال هزینه در بر دارد.

به همه این هزینه ها باید هزینه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را نیز اضافه کرد که در سال حدودا ۱ میلیون تومان بدون در نظر گرفتن تخفیف های آن محاسبه می شود.

البته همه این هزینه ها در زمره هزینه های اصلی و درشت خودرو محاسبه شده و هزینه های ریز مانند پارکینگ ، احتمال تصادف و تعمیرات به صورت جدا محاسبه خواهد شد که برای آن نیز حدودا ماهانه ۱۰۰ هزار تومان در نظر می گیریم و بنابراین تا اینجای کار مجموع هزینه های نگهداری از یک خودرو متوسط اقتصادی مانند تندر ۹۰ با کمی خوش بینی ناشی از عدم وقوع تصادف منجر به افت قیمت خودرو و دریافت جریمه های سنگین، در حدود ۴ میلیون و ۶۰ هزار تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر مبلغ حداقلی ۳۲ میلیون تومان را که باید صرف خرید خودروی تندر ۹۰ دست دوم کنید را در بانک سرمایه گذاری کنید، با احتساب سود حداقلی ۱۵ درصد در سال، ماهانه چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان به حساب شما اضافه می شود و در پایان سال ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مازاد بر مبلغ اولیه خواهید داشت.

این در حالیست که برای خرید تندر ۹۰ اتوماتیک صفر کیلومتر با قیمت حدود ۴۸ میلیون تومان، این رقم تا ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز افزایش خواهد یافت.

بنابراین می توان به هزینه های رایج نگهداری از خودرو که بر طبق محاسبات فوق در حدود ۴ میلیون تومان بود با رقم ۴.۸ الی ۷.۲ میلیون تومان ناشی از خواب سرمایه جمع کنید، هزینه خرید و نگهداری یک خودرو متوسط سالانه بین ۸.۸ الی ۱۱.۲ میلیون تومان برایتان آب خواهد خورد.

و جالب است بدانید که این پایان ماجرا نیست و بسته به مدل و مشخصات خودرو هر سال رقمی از سرمایه شما نیز به دلیل کهنه شدن خودرو از بین می رود.

هزینه سالانه استفاده از اپلیکیشن درخواست خودرو

در سفر های درون شهری با این نرم افزار میانگین قیمتی که مطرح است حدودا ۱۰ هزار تومان در مقابل هر سفر است که البته با توجه به طول مسافت و ساعت اوج ترافیک این مبلغ متغیر است و اگر محل کار شما با منزلتان فاصله بیشتری داشته باشد مشخصا این مبلغ در میانگین افزایش خواهد داشت. اما اگر بخواهیم خوش بینانه ترین حالت یعنی همان ۱۰ هزار تومان را در نظر بگیریم و با احتساب هر روز ماه ۶۰ سفر در لیست قرار می گیرید و در نهایت به عدد ۶۰۰ هزار تومان در ماه و ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سال می رسیم که در مقایسه با هزینه خرید و نگهداری از خودرو (بین ۸.۸ الی ۱۱.۲ میلیون تومان) مسلما رقم کمتری است.

البته باید خاطر نشان کرد که مسلما احتساب هزینه ۱۰ هزار تومانی برای استفاده از اپلیکیشن تنها شامل حال مسیرهای درون شهری نسبتا کوتاه می شود و برای افرادی که از خودرو خود استفاده برون شهری دارند، احتمال قریب به یقین خرید خودرو شخصی با صرفه اقتصادی بیشتری همراه است.

اما از طرف دیگر آرامش روانی ناشی از نداشتن مسئولیت رانندگی و جلوگیری از هدر رفت زمان در ترافیک شهری از دیگر فواید استفاده استفاده از اپلیکیشن هاست که ارزش آن به راحتی قابل محاسبه نیست.

با این تفاسیر در مجموع می توان اینطور نتیجه گیری کرد که برای افرادی که بیشتر در شهر ها رفت و آمد می کنند و از طرفی از شلوغی و سختی های استفاده از تاکسی، اتوبوس و مترو نیز دلخوشی ندارند، استفاده از اپلیکیشن های کرایه تاکسی می تواند از نظر روانی و اقتصادی منطقی و به صرفه باشد.

طبیعتا با افزایش قیمت خودروها یا کاهش هزینه استفاده از اپلیکیشن ها، میزان اختلاف قیمت ناشی از این دو روش به شکل چشمگیری افزایش می یابد، همچنین اگر روزی استفاده از خودروهای اجاره ای نیز رایج شود، ممکن است حتی برای استفاده های برون شهری مقطعی نیز نیازی به خرید خودرو نداشته باشید و بتوانید تمام نیازهای رفت و آمد خود و خانواده را از طریق این اپلیکیشن ها و استفاده از خدمات موسسات کرایه خودرو برطرف سازید.

مسلما چنین آینده ای چندان به مذاق ایران خودرو و سایپا خوش نخواهد آمد اما واقعیت این است که سرنوشت صنعت خودروسازی به سمت استفاده از خودروهای اشتراکی در حال تغییر است و دیر یا زود به لطف توسعه خودروهای هوشمند و گسترش فعالیت موسسات اشتراک گذاری خودرو، حجم بازار فروش خودروهای صفر کیلومتر در کشورهای مختلف کاهش خواهد یافت.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟