کامپیوتر HP Omen X Compact با طراحی جدید و قابلیت تبدیل شوندگی معرفی شد

شرکت HP ایده خود برای تولید کامپیوتری در قالب کوله پشتی را که سال گذشته معرفی کرده بود، مورد بازنگری قرار داده و حالا آماده است دستگاه «Omen X Compact» را روانه بازار کند.

محصول مورد بحث یک کامپیوتر گیمینگ فوق العاده باریک و سبک است که مانند یک کوله پشتی روی دوش کاربر قرار گرفته و امکان تجربه بازی های واقعیت مجازی را فراهم می کند.

شاید این ایده تا حدودی عجیب به نظر برسد اما شرکت های مختلفی در حال توسعه نمونه اختصاصی خود هستند تا گیمرها بتوانند با استفاده از این محصولات، بدون نگرانی بابت گیر کردن انواع و اقسام کابل های مورد نیاز برای اجرای بازیهای واقعیت مجازی، به راحتی در محیط پرسه بزنند.

HP تغییرات ریز و درشتی را در طراحی محصول خود اعمال کرده که مهمترین آنها، معرفی یک «داک» است که Omen X Compact را به یک PC استاندارد تبدیل می کند. از این طریق، بزرگترین مشکل محصول HP حل شده و کامپیوتر مورد بحث دیگر صرفاً مخصوص واقعیت مجازی نیست.

Omen X Compact بسیار سبک است و کاربر را هنگام استفاده خسته نمی کند

کاربران می توانند با استفاده از داک جدید، اومِن اکس کامپکت را به یک کامپیوتر گیمینگ رومیزی تبدیل کنند و مانیتور، کیبورد و سایر تجهیزات خود را به آن متصل نمایند. البته دستگاه مذکور در حالت معمولی و به صورت کوله پشتی نیز بسیار سبک بوده و وزن آن حداقل در بازه های زمانی کمتر از یک ساعت، اصلاً مورد توجه گیمر قرار نخواهد گرفت.

محصول جدید HP با چیپست Core i7 کیبی لیک اینتل و کارت گرافیک GeForce GTX 1080 عرضه شده و شرکت سازنده برای تاکید بر چندکاره بودن و قابلیت تبدیل شوندگی دستگاه، کامپیوتر و تجهیزات مربوط به کوله پشتی را به صورت جداگانه به فروش می رساند.

Omen X Compact در روز عرضه تنها کامپیوتر-کوله پشتی بازار نخواهد بود؛ اما تغییرات اخیر HP در طراحی و اضافه شدن داک، شانس فروش بیشتری را برای محصول مذکور تضمین خواهد کرد.

کامپیوتر مورد بحث با قیمت ۲۴۹۹ دلار از ماه آینده به بازار عرضه می شود و کاربران برای خرید تجهیزات مربوط به کوله پشتی، باید ۶۰۰ دلار دیگر بپردازند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟