شکایت کسپرسکی از مایکروسافت به دلیل سوء استفاده از موقعیت ویندوز

شرکت امنیتی کسپرسکی پس از شکایت از مایکروسافت به سرویس ضد انحصار روسیه، حالا قصد دارد بزرگترین کمپانی نرم افزاری دنیا را در اتحادیه اروپا و همچنین کشور آلمان پای میز محاکمه بکشاند.

بر اساس ادعای کسپرسکی، مایکروسافت با سوء استفاده از تسلط خود بر بازار سیستم عامل ها، شرایط نابرابری را برای رقابت در زمینه نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس به وجود آورده است.

البته پس از شکایت قبلی در روسیه، مایکروسافت تغییراتی در ویندوز خود به وجود آورده اما گویا به نظر کسپرسکی، این اصلاحات کافی نبوده و ویندوز 10 همچنان آنتی ویروس پیش فرض خود را به کاربران تحمیل می کند.

سرور ابری

«ایوجین کسپرسکی» بنیان گذار شرکت در این رابطه می گوید:«مایکروسافت با سوء استفاده از سلطه ویندوز بر بازار سیستم عامل ها، نرم افزار امنیتی ضعیف خود را به کاربران تحمیل کرده و انتخاب آنها را نادیده می گیرد.»

با ارتقا به ویندوز 10، Windows Defender به صورت پیش فرض فعال می شود

کمپانی روسی مدعی شده در صورت ارتقا سیستم به ویندوز 10، تمام نرم افزارهای امنیتی موجود از کار افتاده و «Windows Defender» به صورت پیش فرض فعال می شود؛ و مایکروسافت نیز زمان کافی برای آزمایش سازگاری نرم افزارها با سیستم عامل جدید خود را در اختیار شرکت های تولید کننده آنتی ویروس قرار نمی دهد.

از سوی دیگر مایکروسافت معتقد است ویندوز 10 تمام قوانین مربوط به رقابت را رعایت کرده و اصلی ترین هدف کمپانی، حفظ امنیت کاربران است. سخنگوی شرکت در این رابطه می گوید:«اطمینان داریم ویژگی های امنیتی ویندوز 10 منطبق بر قوانین رقابتی بوده و آماده پاسخگویی به هر سؤالی در این زمینه هستیم.»

همچنین مایکروسافت برای همکاری با کسپرسکی در جهت رفع مشکل اعلام آمادگی نموده و از بازخوردهای شرکت های امنیتی در قبال سیستم عامل خود استقبال کرده است.

کمپانی ردموندی در مورد مسئله کسپرسکی اظهار داشته:«ما چند ماه قبل مستقیماً با کسپرسکی تماس گرفتیم و پیشنهاد برگزاری جلسه ای را در سطح اجرایی برای حل مشکلات ارائه کردیم که البته این ملاقات هنوز انجام نشده است.»

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟