کارمند سامسونگ که طی دو سال 8474 موبایل از کمپانی دزدیده بود، دستگیر شد

کارمند سامسونگ که طی دو سال 8474 موبایل از کمپانی دزدیده بود، دستگیر شد

بر اساس اخباری که به تازگی منتشر شده، یکی از کارمندان سامسونگ به اسم «لی» که به واسطه معلولیت جسمی از ویلچر استفاده می کند، موفق شده بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی، تعداد ۸۴۷۴ دستگاه تلفن هوشمند را از کمپانی خارج کرده و به دلالان بفروشد.

این فرد که به خاطر قماربازی در حدود ۸۰۰ هزار دلار بدهی داشت، تا قبل از دستگیری توانسته بود با خارج کردن موبایل های مختلف، که حتی بعضی از آنها به صورت رسمی عرضه نشده بودند، بیش از ۷۱۰ هزار دلار درآمد کسب کند.

آقای لی به خاطر استفاده از ویلچر توسط اسکنر بدنی بازرسی نمی شده است

آقای لی از سال ۲۰۱۰ در مقر سووآن سامسونگ در کره جنوبی شروع به کار کرد و شغل او، نگه داری از موبایل های سامسونگ برای به روز رسانی و آزمایش ویژگی های جدید بوده است. اما بر خلاف سایر کارکنان که باید در هنگام ورود و خروج از یک گیت بازرسی با اسکنر بدنی عبور کنند، وی به واسطه استفاده از ویلچر از مقررات معاف بوده و جالب اینکه از همین قضیه نیز برای جبران بدهی های خود سوء استفاده کرده است.

بنا به شواهد، سامسونگ زمانی متوجه سرقت ها شد که در سال ۲۰۱۶، چند مدل از موبایل هایی که هنوز به بازار عرضه نکرده بود را در بازارهای ویتنام رؤیت کرد. تحقیقات در نهایت به شناسایی و دستگیری کارمند سامسونگ منجر شد که بر اساس گفته های پلیس، درآمد حاصل از دزدی ها را برای بازپرداخت بدهی های خود هزینه کرده است.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato