تا 5 سال دیگر، پهنای باند مصرفی اینترنت برای محتویات ویدیویی سه برابر می شود

تا 5 سال دیگر، پهنای باند مصرفی اینترنت برای محتویات ویدیویی سه برابر می شود

بنابر پیش بینی تازه کمپانی سیسکو که در فروش تجهیزات شبکه تخصص دارد، محتویات ویدیویی تا سال ۲۰۲۱ میلادی ۸۲ درصد از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص خواهند داد. در سال ۲۰۱۶، این محتویات ویدیویی ۷۳ درصد از ترافیک کل اینترنت را در اختیار داشتند.

این پیش بینی از آن جهت منطقی به نظر می رسد که مردم حالا نه تنها محتویات ویدیویی آنلاین بیشتری تماشا می کنند، بلکه کیفیت ویدیوها نیز افزایش یافته که پهنای باند بیشتری مصرف می کند. از طرف دیگر، روز به روز افراد بیشتری سرویس های تلویزیونی را به خاطر سرویس های آنلاین مانند آمازون، هولو، نت فیلیکس و غیره رها می کنند و این افراد، مصرف پهنای باندی تا دو برابر بیشتر از تماشاکنندگان سنتی تلویزیون دارند.

محتویات ویدیویی زنده، قرار است سریع ترین رشد را میان سایر محتویات داشته باشد که می توان این امر را به لطف فیسبوک لایو، مخابره زنده رویدادهای ورزشی توسط توییتر و دیگر محتویات کمپانی هایی مانند AT&T، یوتوب و هولو تلقی کرد.

در نهایت انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۱ میلادی، ترافیک ویدیوهای زنده با رسیدن به ۲۵ اگزابایت (معادل ۲۵ میلیارد گیگابایت) نزدیک به ۱۳ درصد از ترافیک کل ویدیوها را به خود اختصاص دهد که به مراتب از سهم ۱.۶ اگزابایتی و ۳ درصدی آن از ترافیک ویدیویی سال گذشته میلادی بیشتر است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato