سامسونگ نخستین پردازشگر گرافیکی خود را با موفقیت توسعه داده است

سامسونگ نخستین پردازشگر گرافیکی خود را با موفقیت توسعه داده است

سامسونگ به عنوان یکی از تولیدکنندگان معتبر و بزرگ چیپ در جهان، چند سالی است که به دنبال توسعه یک واحد پردازشگر گرافیکی مختص به خود است. حالا خبرها حاکی از آن هستند که کمپانی کره ای موفق شده نخستین GPU اختصاصی خود را تولید کند.

اولین بار در سال ۲۰۱۵ بود که با گزارش هایی پیرامون تمایل سامسونگ برای تولید پردازشگر گرافیکی اختصاصی جهت استفاده در چیپست های اگزینوس مواجه شدیم. اما پس از تأخیرهای به وجود آمده در توسعه چیپ مذکور، این شرکت تصمیم گرفت تا قراردادی را با کمپانی ARM جهت استفاده از GPUهای آنها در سیستم-روی-چیپ های اگزینوس امضا کند. سال گذشته هم گزارش هایی از رایزنی شرکت کره ای با انویدیا و AMD پیرامون پتنت های مرتبط با GPU خواندیم.

نخستین پردازشگر گرافیکی سامسونگ هم اکنون با نام «S-GPU» شناخته می شود

گفتنی است شایعاتی که اخیراً منتشر شده اند، نشان می دهند سامسونگ در حال حاضر پردازشگر گرافیکی خود را «S-GPU» می نامد و انتظار می رود که شاهد حضور آن در چیپست های اگزینوس سال آینده کمپانی کره ای باشیم.

لازم به اشاره است که سامسونگ هم اکنون هسته های پردازشی سفارشی (بر پایه «ARMv8 ISA» کمپانی ARM) و چیپ های رادیویی و مخابراتی خانگی خود را تولید کرده و با استفاده از «S-GPU» در چیپست های سال آینده اگزینوس، یک سیستم-روی-چیپ کاملاً سفارشی سازی شده همانند محصولات کوالکام را راهی بازار خواهد کرد.

ناگفته نماند نسل نخست پردازشگرهای گرافیکی سامسونگ می بایست از نسل حاضر توسعه یافته توسط ARM، PowerVR و کوالکام قدرتمندتر باشد تا بتواند سهمی از بازار را به خود اختصاص دهد.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato