همه چیز درباره آیفون 13
فناوری UHQ سامسونگ چیست؟

فناوری UHQ سامسونگ چیست؟

صدای UHQ، فناوری اختصاصی سامسونگ است که امکان بهره بردن از صدای غنی ۳۲ بیتی با جزئیات دقیق را از هر منبع ۸ تا ۲۴ بیت فراهم می‌کند. سامسونگ توضیحات بیشتری در رابطه با این فناوری را در قالب یک بیانیه خبری در اختیار دیجیاتو گذاشته است که در ادامه دعوت می کنیم آن را مطالعه نمایید.

صدای UHQ می‌تواند منابع صوتی را تقویت و خروجی ۳۲ بیت از آن‌ها تولید کند که روی هر دو حالت اتصال سیمی و بی‌سیم امکان‌ پذیر است. خروجی ۳۲ بیت، صدایی تولید می‌کند که به اصل صدای ضبط شده نزدیک بوده و کیفیتی بهتر از صدای HD موجود در بازار دارد، به گونه ای که هر نت از موسیقی در حال پخش بصورت شفاف و واضح قابل شنیدن خواهد بود.

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی نسل جدیدی از محصولات صوتی و تصویری خانگی خود شامل بلندگوی بی‌سیم H7، یک ساندبار جدید و یک پخش‌کننده بلو-ری UHD را معرفی کرده که از همین فناوری بهره می برند.

خانواده صوتی سامسونگ به فناوری «حذف اختلال» (Distortion Cancelling) مجهزند که میزان تغییرات صدا را با پیش‌بینی کردن حرکت بلندگوهای داخلی به حداقل می‌رسانند. این اثر به خوبی روی ووفر کار می‌ کند که قصد دارد صدای بم قوی را با کمک حرکت‌های بسیار و غیر قابل پیش‌بینی تولید کند. الگوریتم حذف اختلال می‌تواند به صورت هوشمند حرکات ووفر را پیش‌بینی و کنترل کند تا صدای بم با کیفیت‌تر و پایدارتر تولید و به خروجی فرستاده شود.

پروفایل صوتی جدید سامسونگ همچنین شامل یک «توییتر پهن‌باند» (Wide-band Tweeter) می‌شود که با فرستادن بهترین کیفیت صدا به تمامی قسمت‌های ساختمان به کاربران امکان می‌دهد در تمامی اتاق‌های خانه از شنیدن موسیقی لذت ببرند. همچنین این پروفایل شامل یک آمپلی‌فایر کریستال (Crystal Amplifier) است که نویزها را حذف می‌کند. به این ترتیب کاربر می‌تواند دقیق‌ترین صدا را بشنود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato