ارزش هر بین کوین موقتاً به مرز ۳۰۰۰ دلار رسید

ارزش هر بین کوین موقتاً به مرز ۳۰۰۰ دلار رسید

در دی ماه سال گذشته بود که برای اولین بار، ارزش هر بیت کوین از ۱۰۰۰ دلار فراتر رفت و اینک پس از تنها چند ماه، این مقدار به حدود ۳۰۰۰ دلار رسیده است. آنطور که بیزنس اینسایدر می نویسد، چند ساعت پیش ارزش هر بیت کوین به ۲۹۹۹.۹۷ دلار می رسد اما اکنون ۲۲۳ دلار یا ۷.۵ درصد کاهش داشته و به ۲۷۲۹ دلار رسیده است.

هنوز چندان مشخص نیست ولی گویا دلیل افزایش قیمت، علاقمندی کاربران آسیایی به این پول مجازی بوده است. به تازگی چینی ها دوباره می توانند بیت کوین بخرند در حالی که دولت ژاپن هم حدود یک ماه پیش اعلام کرده بود که بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت مرسوم به رسمیت می شناسد.

در سال میلادی جاری، ارزش یک بیت کوین ۱۸۷ درصد افزایش داشته. همین مسئله باعث شده تا «مارک کیوبن»، میلیاردری که ثروت خود را از راه سرمایه گذاری های تکنولوژیک به دست آورده در این رابطه توییت کند و بنویسد که باور دارد ارزش کنونی و بالای بیت کوین در یک حباب بزرگ قرار گرفته است.

پول مجازی در سال های اخیر به مقوله ای جذاب برای کاربران و سرمایه گذاران تبدیل شده اما با وجود محبوبیت روز افزون سایر واحد های پولی، بیت کوین در حال حاضر ۴۷ درصد از ارزش بازار پول های مجازی را به خود اختصاص داده است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato