رنو سیبمل 2017 فیس لیفت شد؛ محصولی اقتصادی با احتمال مونتاژ در ایران

با توجه به فروش خوب رنو سیبمل در بازارهای جهانی رنو نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار کرده است. عموما حدود سه سال پس از عرضه، نسل جدید از یک خودرو، کارخانه های خودروسازی نسخه فیس لیفت و به روز رسانی شده آن را تولید می کنند.

رنو نیز از این قاعده مستنثنی نیست و نسخه جدید سیمبل در قالب همان پلت فرم قبلی ولی با ظاهری جدید و تحت عنوان سیمبل فیس لیفت عرضه خواهد شد.

Mobit

در طراحی این سیمبل جدید شاهد تغییرات مثبتی هستیم که توجه مخاطب را به خودش جلب می کند.از جمله این تغییرات می توان به طراحی جدید خودرو در نمای روبرو و عقب اشاره کرد.

دی لایت خودرو به صورت نوار LED دور کاسه چراغ قرار گرفته، سپر خودرو کشیده تر شده و محدوده مه شکن نیز با چاشنی القای حس خودروهای اسپرت به کلی از نو طراحی شده است.

در طراحی جدید این خودرو تلاش شده که خودرو جوان پسندانه تر باشد و در گروه خودروهای اسپرت قرار بگیرد. به همین جهت در رنگ آمیزی رینگهای خودرو از رنگهای متضادی مانند مشکی و نقره ای استفاده شده که البته به جذابیت خوردو نیز افزوده است.

یکی دیگر از تغییرات این نسخه جلو پنجره جدید آن است. با وجود آن که تغییرات در آن زیاد به چشم نمی آید ولی در مُدرن سازی چهره خودرو بسیار موثر است.

تغییر ظاهر صندق عقب، قرار گرفتن جای پلاک بر روی آن و ظاهر اسپرت سپر عقب از جمله دگرگونی های خودرو در قسمت پشت هستند. گرافیک داخلی چراغ های عقب خودرو نیز از قافله تغییرات جا نمانده و به روز رسانی شده اند.


یکی از مهم ترین تغییرات در داخل کایین این سیمبل جدید، طراحی مجدد فرمان است که به کلی با ساختار مدل قبلی متفاوت است. این فرمان جدید بیشتر شبیه فرمان خودروهای تلیسمان، کولئوس، سفران به نظر می آید و احساسی از لوکس بودن را به راننده منتقل می کند.

همچنین تزیین فرمان به واسطه قطعات نقره ای ماتی صورت گرفته که با تزئینات روی دستگیره و داشبورد هماهنگ بوده و باعث جذابیت بیشتر خودرو شده است.

همان طور که گفته شد این نسخه بر روی پلت فرم قبلی ساخته شده است بنابراین موتور خودرو تغییری نکرده و همچنان سیمبل از موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر با قدرت ۱۰۵ اسب بخار به همراه گیربکس پنج سرعته دستی یا چهار سرعته اتوماتیک بهره می برد.

یکی از بازارهای هدفی که رنو برای این فیس لیفت در نظر گرفته بازار خاورمیانه است که البته فروش این محصول با امکان انتخاب 9 رنگ در آن اغاز شده است.

البته نسخه های آپشنال رنو سیمبل 2017 نیز در این بازارها ارائه می شود که از امکانات بیشتری مثل از برخورداری از چهار ایربگ، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سنسور باد لاستیک، نمایشگر و دوربین برخوردار است.


با توجه به اعلام امادگی رنو برای همکاری با ایدرو پیش بینی می شود که این خودرو یکی از گزینه های احتمالی برای مونتاژ در ایران باشد و توسط نمایندگی رسمی رنو در ایران به فروش برسد.

هرچند که پیش بینی قیمت سیمبل جدید در صورت مونتاژ در ایران چندان ساده نیست اما با توجه به قیمت حدود 80 میلیونی نسخه های وارداتی بعید است که رنو بتواند نمونه های مونتاژی را با بهایی کمتر از 70 میلیون تومان به دست مشتریان ایرانی برساند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟