پلتفرم هوش مصنوعی Core ML اپل نمی تواند نسل اول مک پرو را تشخیص دهد

اپل هفته گذشته در جریان کنفرانس سالانه WWDC علاوه بر معرفی محصولات سخت افزاری و نرم افزاری متعدد، به توسعه دهندگان نشان داد که بالاخره در مورد هوش مصنوعی رویکرد جدی را در پیش گرفته. این کمپانی از پلتفرم جدید Cole ML رونمایی کرد که ساخت اپلیکیشن های هوشمند تری را از طریق قابلیت های یادگیری ماشین میسر می سازد.

با عرضه نسخه بتای Core ML کاربران به ارزیابی آن پرداختند و نشان دادند که این سیستم هنوز به اندازه کافی باهوش نیست. «پاول حداد» از توسعه دهندگان فعال اپل ویدیوی زیر را در حساب کاربری توییتر خود منتشر ساخته و Core ML را به شناسایی آنی اشیاء اطرافش واداشته:

همان طور که می بینید، اپلیکیشن Core ML به خوبی از عهده تشخیص برخی اشیاء از جمله ابزار دستی، کیبورد و جعبه های کارتنی بر می آید، اما در مواجهه با نسل اول مک پرو به مشکل بر می خورد؛ گاهی اوقات این کامپیوتر دسکتاپ را یک اسپیکر معرفی می کند و در بعضی زوایا، آن را هیتر (گرم کن) می نامد.

علی رغم این مشکل جالب، حداد می گوید کار کردن با پلتفرم جدید اپل بسیار هیجان انگیز است و اگر زاویه درستی را از اشیاء به آن نشان دهید، بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که حین استفاده از Core ML موبایل به شدت داغ خواهد شد.

گفتنیست هیچکدام از اپلیکیشن هایی که الگوریتم های یادگیری ماشین را برای تشخیص لحظه ای اشیاء به کار می برند، عملکرد کاملاً دقیقی نداشته اند؛ بنابراین تعجبی ندارد اگر پلتفرم جدید اپل نیز با مشکلاتی روبرو باشد. علاوه بر این، Core ML هنوز در مرحله بتا قرار دارد و احتمالاً در زمان معرفی نسخه نهایی با نتایج بهتری روبرو شویم.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟