قرارداد نهایی شد؛ ورایزن حالا رسما مالک یاهو است

قرارداد نهایی شد؛ ورایزن حالا رسما مالک یاهو است

اگر خاطرتان باشد، در تیر ماه گذشته بود که ورایزن از برنامه هایش برای خرید هسته اصلی کسب و کار اینترنتی یاهو خبر داد. امروز این اپراتور آمریکایی رسما اعلام کرد که خرید شرکت مورد بحث با عقد قراردادی به ارزش ۴.۴۸ میلیارد دلار نهایی شده است.

از طرفی، پیشتر در خبرها خواندید که طبق بندی از این قرارداد، ماریسا میر دیگر سکان هدایت یاهو را در اختیار نخواهد داشت و باید از سمت خود کناره گیری کند.

شرکت جدیدی که از ادغام AOL و برندهای زیرشاخه یاهو نظیر هافینگتون پست و یاهو فاینانس شکل می گیرد نیز Oath خوانده می شود و هدایت آن را تیم آرمسترانگ مدیرعامل سابق AOL بر عهد ه دارد.

گفتنی است شمار نیروهایی که به موجب این قرارداد تعدیل خواهند شد، هنوز هم اعلام نشده هرچند که بر همگان واضح است چنین اتفاقی قطعا رخ خواهد داد.

در همین راستا هفته گذشته وبسایت CNBC گزارش داد که بالغ بر ۲۰۰۰ موقعیت شغلی یاهو به خاطر قرارداد ورایزن در خطر قرار دارند.

Oath بالغ بر ۵۰ تکنولوژی و برند رسانه ای را در بر خواهد گرفت

در انتها حتما این سوال در ذهن تان شکل گرفته که آیا این خرید سرویس های محبوب یاهو نظیر Tumblr و فلیکر را هم شامل می شود؟ در بیانیه خبری منتشر شده پیرامون این موضوع، خاطر نشان شده که Oath بالغ بر ۵۰ تکنولوژی و برند رسانه ای را در بر خواهد گرفت هرچند مشخص نیست که کدام موارد زیر چتر آن قرار نمی گیرند.

از طرفی، شاید یاهو، جلال و عظمت گذشته خود را از دست داده باشد، اما هنوز هم میلیون ها نفر در سرتاسر این کره خاکی از محصولات آن استفاده می کنند و در نتیجه این تغییرات اثراتی قابل توجه را روی مصرف کنندگان خواهد گذاشت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato