تعداد مشترکین موبایل در جهان از مرز پنج میلیارد نفر عبور کرد

تعداد مشترکین موبایل در جهان از مرز پنج میلیارد نفر عبور کرد

بازوی تحقیقاتی انجمن جهانی ارتباطات همراه موسوم به GSMA Intelligence به تازگی نقطه عطفی را در تاریخ ارتباطات جهان اعلام کرد. بر اساس آمار و ارقام این مؤسسه، اکنون بیش از ۵ میلیارد نفر یعنی دو-سوم جمعیت کره خاکی به ارتباطات موبایلی دسترسی دارند.

مرکز فوق اطلاعات لحظه ای را برای کل ارتباطات برقرار شده در سطح جهان از طریق تلفن همراه ارائه می کند و آمار دقیق مربوط به تمام مناطق و کشورهای جهان را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. GSMA این ارقام را بر اساس «پایگاه داده گسترده و وسیع از داده ها و پیش بینی های جهانی» محاسبه و اعلام می نماید.

البته لازم است بدانید تعداد کل ارتباطات موبایلی به مراتب بیشتر از تعداد مشترکین است، چون بسیاری از افراد در کشورهای مختلف از دو یا چند سیم کارت برای کاربری شخصی، شغلی و اجتماعی استفاده می کنند. برخی گزارش ها نشان می دهند که در سال ۲۰۱۰ به رقم ۵ میلیارد تلفن همراه فعال در سطح جهان رسیده ایم.

در این آمار، تعداد کل ارتباطات همراه در سطح جهان رقم ۸.۱ میلیارد را نشان می دهد که البته بخشی از آن به ارتباطات M2M (ماشین به ماشین) بر می گردند. اگر این نوع ارتباطات را حذف کنیم، به رقم حدودی ۷.۷ میلیارد تلفن همراه در سطح کره زمین می رسیم.

در گزارش GSMA Intelligence آمده است که رسیدن به تعداد ۵ میلیارد مشترک منحصر به فرد، نقطه عطفی برای این صنعت محسوب می شود که فقط چند دهه از پدید آمدنش می گذرد. این پیشرفت مستلزم سرمایه گذاری هزاران میلیارد دلاری اپراتورها روی شبکه های زیرساختی و خدمات مبتنی بر آنها بوده است.

گفتنیست طبق آمار GSMA در سال ۲۰۰۳ فقط یک میلیارد مشترک موبایل در جهان وجود داشت. در سال ۲۰۰۷ این رقم دو برابر شد و در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به ترتیب به سه، چهار و پنج میلیارد مشترک رسیدیم. ضریب نفوذ تلفن همراه در جهان هم اکنون به ۶۷ درصد رسیده که آمریکای شمالی و اروپا با بیش از ۸۰ درصد در بالاترین سطح قرار دارند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato