یکی از مدیران مایکروسافت: آیپد پرو پاسخ اپل به خانواده سرفس بود

رایان گوین از مدیران مایکروسافت این هفته مدعی شد که اپل آیپد پرو را در پاسخ به محصولات سری سرفس این شرکت عرضه کرده است.

گوین که به عنوان مدیر کل واحد دستگاه های تجاری سرفس در مایکروسافت فعالیت می کند در این باره گفته:

وقتی اولین بار سرفس رونمایی شد، هرکسی در مورد ایده کلی این دستگاه مردد بود، اما در نهایت همه آنها دنباله رو آن شدند و آیپد پرو را می توان یک مثال روشن در این رابطه دانست.

همانطور که احتمالا می دانید مایکروسافت جدیدترین نسخه از سرفس پرو را که دو روز قبل رسما وارد بازار شد به عنوان «بهترین لپ تاپ در کلاس خود» معرفی کرد که «قابلیت های استودیو و تبلت را یکجا در خود دارد».

سرفس جدید به جدیدترین پردازنده های اینتل از سری کیبی لیک مجهز شده و عمر باتری آن با هر بار شارژ تا 13.5 ساعت اعلام گردیده. این تبلت-نوت بوک هیبریدی می تواند تا یک ترابایت حافظه SSD و تا 16 گیگابایت رم داشته باشد.

اگر خاطرتان باشد، در جریان نشست سرمایه گذاران سال 2012 اپل، وقتی از تیم کوک سوال شد که چرا مک بوک ایر و آیپد را با هم ترکیب نمی کند، او اظهار داشت که این کار ضعف هایی را در محصول نهایی ایجاد می کند.

«می شود توستر و یخچال را با هم ترکیب کرد اما محصول نهایی ابدا برای کاربر خوشایند نخواهد بود»

کوک در این باره گفت: می شود توستر و یخچال را با هم ترکیب کرد اما محصول نهایی ابدا برای کاربر خوشایند نخواهد بود. این گفته مدیرعامل اپل چهارسال بعد به دست مایه ای برای طعنه ساتیا نادلا به اپل بدل شد.

نادلا در این باره گفت: سه سال پیش، محصولات دو در یک زیر سوال قرار داشتند و این پرسش مطرح می شد که آیا اساسا کسی به این گجت ها نیازی پیدا می کند یا خیر؟ و حالا حتی رقیب ما نیز به این نتیجه رسیده که تشبیه محصولات هیبریدی به ترکیب توستر و یخچال کار درستی نیست.

البته آیپد و مک همچنان تفاوت هایی بنیادی با هم دارند، اما آیپد پرو را می توان نزدیک ترین تلاش شرکت کالیفرنیایی برای ساخت محصولات هیبریدی دانست.

Mobit

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟