تویوتا GT86 رکورد دریفت پیوسته جهان را شکست

تویوتا GT86 رکورد دریفت پیوسته جهان را شکست

دریفت یکی از تکنیک های مهیج و حرکات بسیار پرطرفدار در دنیای اتومبیلرانی است که انجام آن مستلزم مهارت فوق العاده بالای راننده و یک خودروی عموما دیفرانسیل عقب با قدرت و توانایی های فنی زیاد می باشد. در حالی که بسیاری بر سر انتخاب بهترین خودروی دریفت اختلاف نظرهایی با هم دارند، جس آدامز (Jesse Adams) خبرنگار خودرویی معروف اهل آفریقای جنوبی اخیرا با استفاده از یک دستگاه تویوتا GT86 رکوردی استثنایی برای طولانی ترین دریفت ثبت کرده است.

اگر چه هنوز این رکورد به صورت رسمی تایید و ثبت نشده اما آقای آدامز توانست ضمن نشان دادن مهارت مثال زدنی خود در کنترل خودرو، در مسافتی به طول ۱۶۸ کیلومتر به طور پیوسته به انجام دریفت بپردازد. رکورد قبلی با ۱۴۴ کیلومتر  به یک راننده آلمانی به نام هرالد مولر (Harald Muller) تعلق داشت. جالب اینکه وی نیز برای ثبت رکورد خود در سال ۲۰۱۴ از تویوتا GT86 استفاده کرده بود.

خودروی GT86 استفاده شده توسط هرالد مولر هنگام ثبت رکورد در شهر سامسون ترکیه در سال ۲۰۱۴

آقای آدامز رکورد خود را در مجموعه تست خودروی گروتک واقع در پرتوریا آفریقای جنوبی ثبت کرد. وی هزار دور از مسیر تعیین شده را که کاملا خیس و مرطوب شده بود، در زمان پنج ساعت و ۴۶ دقیقه و با میانگین سرعت ۲۹ کیلومتر در ساعت پشت سر گذاشت. البته از آنجایی که ۴۸ دور توسط داوران غیر مجاز تلقی شدند، این میزان به ۹۵۲ دور و مسافت کلی ۱۶۵ کیلومتر کاهش یافت. زمان ثبت شده توسط آقای آدامز تقریبا دو برابر زمان رکورد قبلی است، آقای مولر در عرض دو ساعت و ۲۵ دقیقه به رکورد یاد شده دست یافته بود.

بر اساس قوانین هنگام رکوردگیری در حرکات دریفت چرخ های خودرو نباید از حرکت باز ایستاده و خودرو متوقف شود، اما امکان تغییر مسیرهای پی در پی وجود دارد. تمامی اسناد و مدارک مربوط به مراحل ثبت رکورد جس آدامز پس از جمع آوری به دفتر گینس ارسال گردیده و به احتمال بسیار در روزهای آتی خبر تایید این رکورد منتشر خواهد شد.

شایان ذکر است که خودروی GT86 استفاده شده توسط آقای آدامز توسط کمپانی تویوتا تامین شده بود. این خودرو به دلیل هندلینگ و تعادل بسیار خوب خود، یکی از گزینه های محبوب دریفت بازان و دوست داران حرکات نمایشی به شمار می رود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato